26°C bezchmurnie

Jadwiga

ludzie ochoty, Jadwiga - zdjęcie, fotografia

Jadwiga od 10 lat jest gospodarzem posesji przy ul. Tarczyńskiej 11 i 12. Z dziećmi mieszka pod nr 11, zaraz obok bramy wejściowej - wszystko pod okiem. Praca ciężka i trochę uciążliwa, ponieważ lokatorzy zgłaszają absolutnie wszystkie usterki dotyczące lokali mieszkalnych. Ale kobieta nie jest z tego powodu nieszczęśliwa, cieszy ją każda załatwiona sprawa i zadowolenie lokatorów. Nasza rozmowa był bardzo sympatyczna, tak jak sama Jadwiga.

... prowadzę własną działalność, ale tak jestem gospodarzem tych dwóch kamienic. Właśnie dostałam klucze od węzła i jestem uzależniona, nie mogę nigdzie wyjechać, no, bo jak to zostawić. Mieszkańcy wciąż mnie potrzebują, a to nie ma wody, komuś korki wywaliły, więc jestem i służę swoją osobą. Tak, tak, to nie tylko sprzątanie. Ale wie pan, co, ja się zżyłam z tymi ludźmi i nie wyobrażam sobie pracować inaczej. Jestem tu 24 godzin na dobę. Oczywiście, że się zdarzają nieporozumienia, tak jak wszędzie wśród ludzi, Dlaczego tutaj ma być inaczej. Są też bardzo miłe dni, np. jak są organizowane Wigilie lub potańcówki.

Nie przychodzą wszyscy, ale i tak frekwencja jest duża. Takich imprez w roku jest kilka. A za kilka dni, 14 października, tutaj w bramie pod jedenastką, będzie kiermasz rzeczy starych i używanych. Od 11.00. Zapraszam wszystkich z Tarczyńskiej i całej Ochoty. Im nas więcej, tym weselej.
 

POZNAJ WIĘCEJ LUDZI OCHOTY

Jeśli chcesz zrobić sobie profesjonalne zdjęcie i przedstawić się mieszkańcom Ochoty to skontaktuj się z nami     ludzieochoty@gmail.com

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl