25°C bezchmurnie

Jola

ludzie ochoty,  - zdjęcie, fotografia

Jola to 40 latka +, pochodzi z Litwy, ale w Polsce po 20 latach pobytu, czuje się wyśmienicie. Ukończyła szkołę kucharską i pracuje w Barze Mlecznym ( dawniej Pod Skrzydłami) codziennie od jego otwarcia. Uwaga, jedzenie smaczne i zawsze świeże Polecam, byłem i zasmakowałem w szyneczce z marchewką.


....z zawodu jestem kucharzem, kiedy tu przyjechałam z mężem, moja mama namawiała mnie, żebym tu została, bo życie łatwiejsze. I zostałam. Pracę mam dobrą, w którą wkładam wszystkie umiejętności i całe serce. A to ważne i to się czuje w moich potrawach. Mam trochę inną mentalność od Polaków, bardziej spokojna jestem. W przygotowaniu jedzenia to jest ważne, bo ten spokój, dobry humor i pozytywna energia jest wyczuwalna przez klientów. To się wszystko przenosi na to, co przygotowuję. Dobra aura gwarantuje smaczny posiłek - słowo. Wewnętrzna dyscyplina powoduje, że jestem profesjonalistką w tym, co robię. Jak jest źle, to mam lub biorę wolne. W pracy nie ma czasu na sentymenty.

A jeśli chodzi o potrawę litewską, to polecam babę ziemniaczaną ze śmietaną i skwarkami. Może kiedyś tutaj zrobię, albo we własnej małej knajpce, o której marzę. Myślę też o podróży kulinarnej, gdzieś nad Morzem Śródziemnym, wizyta u zwykłych ludzi, którzy pokażą mi swoje specjały kulinarne.
 

POZNAJ WIĘCEJ LUDZI OCHOTY

Jeśli chcesz zrobić sobie profesjonalne zdjęcie i przedstawić się mieszkańcom Ochoty to skontaktuj się z nami     ludzieochoty@gmail.com

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl