1°C pochmurno z przejaśnieniami

Mamy pierwsze pieniądze. Akcja nabiera tempa.

Zbiórka na rzecz uchodźców z Syrii ogłoszona na początku tego miesiąca nabiera tempa. Na apel podjęcia akcji zbiórki publicznej na rzecz doposażenia szpitali mobilnych w Libanie odpowiedziało już 34 instytucje, organizacje i osoby prywatne. Wydano już 56 puszek do zbierania datków i codziennie te liczby rosną. Pieniądze zbierane są wszędzie.

- Odzew ludzi i rozmiar przedsięwzięcia przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Telefony od ludzi, którzy chcą pomóc w akcji urywają się - stwierdza w rozmowie z nami pani Ewa Łukasik prezes Fundacji Pomocy Społecznej „EVA”, która jest formalnym organizatorem zbiórki.

W poniedziałek wróciły do fundacji pierwsze puszki. Pierwszą przyniosła pani Barbara Laszczkowska, która zbierała pieniądze podczas pikniku naukowego na placu Baśniowym. Po przeliczeniu wyszło 421,01 zł. Następnie do siedziby fundacji mieszczącej się przy ulicy Białobrzeskiej 5 swój urobek przyniosła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 61 pod wodzą pani Zofii Sołtys, która zebrała na imprezie biegowej Ekiden w Parku Szczęśliwickim sumę 2188,24 zł.

- Każdy grosz się liczy. Dziękujemy za to, co już policzyliśmy i prosimy o więcej. Potrzeby w Libanie są ogromne - mówi pani Ewa Łukasik.

My zachęcamy do zaangażowanie się w akcję. Jak to zrobić ? Możecie Państwo przeczytać TUTAJ


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl