20°C pochmurno z przejaśnieniami

Monika

ludzie ochoty, Monika - zdjęcie, fotografia

Dla większości z nas gofry to deser na słodko z owocami i kremem. Na Akademickiej 1 w „Waffle Bar” można zjeść gofry a raczej wafle z mięsem, rybą czy warzywami. Podobno pychota i niedrogo. Monika jest właścicielką tego bistro. Przywędrowała z Gdańska, mieszkała kilka lat w Konstancinie aż wreszcie dotarła do Warszawy i prowadzi biznes na Ochocie. Siedzimy przy stoliku obok jej knajpki.

.....nazwa baru jest anglojęzyczna, ponieważ na całym świecie jest sieć takich punktów. Ogólnie jestem za nazwami w języku polskim. Serwujemy, jako jedyni w kraju, wafle „na słono”, czyli zapiekane z mięsem, serem, łososiem lub warzywami. Waflem miesiąca jest „ Buffalo Chicken Wings”

Czyli pikantne skrzydełka kurczaka w sosie Buffalo z cebulowym waflem, sosem serowym i świeżymi warzywami. Nazywamy to wafel, żeby odróżnić je od słodkich gofrów. Wciąż wprowadzamy coś nowego. Dzieje się dużo i dobrze się dzieje. Nie tak jak w poprzedniej mojej pracy, z której nie żałując odeszłam. Byłam montażystką w prywatnej telewizji, ale to już historia. Dla mnie ważna jest, jakość, czasami mam wrażenie, że żyjemy w świecie, bez jakości. Jak coś się robi w życiu, trzeba poświęcić temu swoje serducho, żeby była ta, jakość. I teraz mam okazję to osiągnąć.

Jestem dziewczyną z Gdańska, z nad dużej wody. W Warszawie czuję się dobrze, brakuje mi trochę morza i tego powietrza, kiedy wieje i „przewiewa mózg”. Moje dzieciaki też nie narzekają, generalnie jest nam tutaj super. Pokolenie moich dzieci, jest nad zbyt konsumpcyjne, ale oni oszczędzają, chcą coś osiągnąć, korzystają z tego, co świat im oferuje. Jedzą na mieście, lubią to, chcą się pokazać, bo dla nich jest to ważne. A dla mnie ważne jest to, że coś się ruszyło i idzie do przodu. Nie przypuszczałam, że to miejsce na tej ulicy, okaże się tak fajne.......
 

POZNAJ WIĘCEJ LUDZI OCHOTY

Jeśli chcesz zrobić sobie profesjonalne zdjęcie i przedstawić się mieszkańcom Ochoty to skontaktuj się z nami     ludzieochoty@gmail.com


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl