1°C pochmurno z przejaśnieniami

Muzułmanie też zbierają

W akcję pomocy uchodźcom z Syrii włączyły się środowiska muzułmańskie działające na terenie naszej dzielnicy. Przez cały okres trwania naszej zbiórki w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej przy ul.  Bohaterów Września będzie stała puszka na datki przy wejściu do Ośrodka a gospodarze zapewnili nas że wierni przybywający na modlitwy i inne wydarzenia będą informowani o celach zbiórki i zachęcani do przekazywania datków.

Abdul Jabbar Koubaisy prezydent Muzułmańskiej Fundacji Pomocy zapewnił na spotkaniu z burmistrzem Grzegorzem Wysockim, że puszki trafią również do innych Ośrodków „w celu ich napełnienia” . Ośrodek zadeklarował również pomoc merytoryczną w organizacji spotkań, mających na celu przedstawienie sytuacji w Syrii i Libanie, ponieważ współpracuje z wieloma osobami pochodzącymi z Syrii a mieszkającymi na stałe w Polsce.

- To oczywiste, że pomoc drugiemu człowiekowi łączy wszystkich i jest wspaniałą okazją do lepszego poznania się. Liczymy również na współpracę w sprawie zbiórki z innymi wspólnotami. Będziemy rozmawiać  ze zborem prawosławnym prężnie działającym w naszej dzielnicy, mamy dużą enklawę wietnamską, która jestem pewien, że nie odmówi wsparcia. Taka akcja napewno poruszy wielu ludzi niezależnie od narodowości i wyznania. – powiedział nam po spotkaniu z Abdulem Jabbar Koubaisy burmistrz Grzegorz Wysocki


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl