8°C lekkie zachmurzenie

Na nich zawsze można liczyć

Handel i usługi, zawsze można liczyć - zdjęcie, fotografia

Bożenna Kolba – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości, Pham Ngoc Hoan – członek zarządu kupieckiej Spółki „Nasz Rynek” oraz radna dzielnicy Włochy Teresa Baranowska, od wielu lat organizują pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców dzielnicy Włochy.

Przedsiębiorcy prowadzący bazar przy ul. Bakalarskiej we Włochach od lat angażują się w pomoc charytatywną na rzecz mieszkańców dzielnicy. Z okazji Świąt organizują paczki z żywnością i ze słodyczami, które przekazują najbardziej potrzebującym rodzinom. „Nie tylko święta są dla nas okazją aby pomóc innym” – mówi Bożenna Kolba – współwłaścicielka targowiska przy Bakalarskiej. „Jesteśmy we Włochach od 2008 roku i od tego czasu uczestniczymy w wielu projektach tworzonych dla mieszkańców. Są to festyny okolicznościowe, pomoc dla Seniorów, czy osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że możemy w ten sposób choć trochę przyczynić się do radości innych” – dodaje Bożenna Kolba.

„Nasi kupcy bez względu na pochodzenie czy kolor skóry chętnie przyłączają się do akcji pomocy, dorzucając do wspólnego kosza coś od siebie” – dodaje łamaną polszczyzną drugi ze współwłaścicieli bazaru Pham Ngoc Hoan, Wietnamczyk, który od blisko 30 lat mieszka na stałe w Polsce.

Przedsiębiorców z Bakalarskiej od początku ich działalności charytatywnej wspomaga radna dzielnicy Włochy Teresa Baranowska, która dzięki swoim kontaktom i rozeznaniu w środowisku, wie kto i jakiego wsparcia potrzebuje. „W tym roku, dzięki uprzejmości i ofiarności szefostwa bazaru przy Bakalarskiej, przekazałam 40 ciepłych koców dla środowisk emerytów i osób niepełnosprawnych z naszej dzielnicy. W latach ubiegłych była to pościel i prześcieradła, a jeszcze wcześniej paczki świąteczne” – mówi radna Baranowska.

O przedsiębiorcach z Bakalarskiej można powiedzieć, że są ludźmi, na których zawsze można liczyć.    

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl