7°C rozproszone chmury

Rakowiec grilluje, tańczy i piknikuje

Kiedy: 2018-05-26 , godzina: 17:30

imprezy plenerowe, Rakowiec grilluje tańczy piknikuje - zdjęcie, fotografia

Przez wiele lat, Mieszkańcy uważali Rakowiec Południowy za lekko zapomniany przez radnych i instytucje dzielnicy. Postanowiliśmy to zmienić. Urodzony i wychowany na Rakowcu, marzyłem by i ta część Ochoty zaczęła tętnić życiem. W końcu zacząłem realizować swoje marzenia. Efektem tego są coroczne, cykliczne imprezy dla sąsiadów i wszystkich mieszkańców. Zawsze przed wakacjami zapraszam na sąsiedzkiego grilla na świeżym powietrzu. Jest to idealna okazja, by spotkać się ze znajomymi, upiec kiełbaskę tuż pod blokiem, i spędzić popołudnie w rodzinnej atmosferze. Na stałe w kalendarz Rakowca wpisał się Piknik Sąsiedzki. Impreza co roku odbywa się we wrześniu i przyciąga prawdziwe tłumy. Dzięki pomocy przyjaciół z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, spółdzielni WSM Ochota, urzędu dzielnicy oraz lokalnym sklepom i instytucjom  organizuję ogromną imprezę z mnóstwem atrakcji dla wszystkich, którzy się na niej pojawią. Piknik co roku odwiedzają całe rodziny. Warto dodać, ze cała inicjatywa  pikniku odbywa się pierwszy raz w historii Rakowca, a w tym roku odbędzie się juz jego trzecia edycja.

W tym roku postanowiłem również roztańczyć sąsiadów. 26 maja o godz. 17.30 na boisku przy ulicy Sąchockiej odbędzie się po raz pierwszy potańcówka międzypokoleniowa. Wygłosowaliśmy tę imprezę w ramach budżetu partycypacyjnego. Zabawa wystrzałowa.

Przez ostatni czas na Rakowcu zaczęły odbywać się imprezy, jakie do tej pory można było znaleźć w innych częściach dzielnicy. Aktywność mieszkańców i integracja sąsiedzka to ważne czynniki społeczne, na które stawiamy jako Ochocka Wspólnota Samorządowa.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl