Parafialny piknik przy Gorlickiej na terenie Parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie już za nami. Trzeba powiedzieć, że Ksiądz Proboszcz Bartosz Szoplik zorganizował imprezę perfekcyjnie i bardzo profesjonalnie. Skromnie przyznał, że dzięki Czarkowi Królowi Radnemu z Zawsze z Ochotą i jego kreatywności to i on postanowił spróbować swych sił i w tej dziedzinie. Ciężko mi określić, który to lepiej by zrobił, ale wspólnie łącząc siły obydwaj przysłowiowo „przeszli siebie”. Ksiądz Proboszcz nie dość, że postarał się o moc atrakcji to jeszcze zamówił pogodę, skutecznie przesuwając prognozowaną burzę na bardziej odpowiedni moment. A skoro był organizatorem to i czynnie brał udział w tańcu na dziedzińcu parafii. Wodzirej DJ Karpik dla lepszej integracji tak poprowadził tańce, że partnerzy chcąc czy nie musieli się stale wymieniać. Wszyscy to przyjęli z bardzo dobrym humorem a i nie było dzielenia dzieci od dorosłych i każdy miał urozmaiconą zabawę. Nasz radny Cezary Król przeprowadził konkursy, w których rywalizacja była niezwykle zacięta. Oczywiście na nagrody mogli liczyć wszyscy uczestnicy. Na stoisku zorganizowanym przez Radnych i sympatyków Zawsze z Ochotą można było wykonać własnoręcznie biżuterie, stworzyć własną oryginalną torbę na zakupu a także pomalować buzię w każdy możliwy wzór. Obok nas stanął namiot gdzie Parafianie przygotowali wiele i bardzo wiele wypieków, popcorn dużo picia i słodyczy i przy okazji zbierali dobrowolne datki dla Sebastiana Sosiński. Pyszności z grilla, jak co roku ufundował i serwował Hotel Groman. Gwiazdą imprezy była Rapująca Teściowa, która zaprezentowała naprawdę ciekawy repertuar i swoim śpiewem wprowadziła wesołą i radosną atmosferę. Swoje stanowisko miała także świetlica Caritas Polska działająca przy Parafii. Dziękujemy gospodarzowi - księdzu Proboszczowi za gościnę i możliwość spotkania się z Mieszkańcami i spędzenia czasu na wspólnych zabawach i rozmowach z Sąsiadami. Zgodnie z zapowiedzią - za rok też będziemy. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć. Z naszej ekipy Zawsze z Ochotą byli Dorota Patrycja Stegienka ,Cezary Król, Barbara Laszczkowska, Marlena Kaleta ,Paweł Bala, Kamil Liptak, Elżbieta Łęgowska, Helena Malangiewicz i na końcu nieskromnie ten łobuz z małym aparatem Jerzy Pawlonek