25°C bezchmurnie

Remont Kotańskiego

sport, Remont Kotańskiego - zdjęcie, fotografia

W Parku im. Marka Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach, rozpoczęły się prace remontowe istniejących boisk sportowych oraz budowa nowego boiska do siatkówki.

Według planu, prace budowlane na obiektach sportowych Parku im. Marka Kotańskiego zakończą się najpóźniej w połowie listopada. Gruntowny remont przejdą istniejące 2 boiska do piłki nożnej i 2 boiska do koszykówki. Na modernizowanych boiskach zostanie wymieniona nawierzchnia wraz z całą infrastrukturą sportową oraz wykonane zostaną nowe odwodnienia.

Wybudowane zostanie też nowe boisko – do plażowej piłki siatkowej, o które postulowali mieszkańcy i radni dzielnicy. Budowa boiska do piłki plażowej jest także zgodna z wcześniej opracowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy programem zagospodarowania Parku im. Marka Kotańskiego, którego zapisy przewidują powiększanie oferty czynnego wypoczynku dla mieszkanców. Całość inwestycji wyniesie ok. 750 tys. zł. Firma, która przeprowadza modernizację boisk, została wyłoniona w przetargu przeprowadzonym przez OSiR Włochy, który od 2011 roku zarządza terenami sportowo - rekreacyjnymi w Parku im. M. Kotańskiego. 

Remont istniejących boisk jest koniecznością. Duże zainteresowanie mieszkańców tą formą spędzania czasu wolnego i związana z tym intensywna eksploatacja boisk, doprowadziła do bardzo poważnych zniszczeń i degradacji nawierzchni, której dalsze użytkowanie zagrażałoby bezpieczeństwu użytkowników.

Rozpoczęcie modernizacji boisk obserwował zastępca burmistrza dzielnicy Włochy Jerzy Kowaliszyn, który bardzo aktywnie wspierał działania mające na celu pozyskanie pieniędzy na remont boisk i budowę nowego. „Bardzo się cieszę, że zgodnie z tym co obiecywałem, w końcu ruszyły prace remontowe. Obiekty sportowe w Parku im. Marka Kotańskiego są mocno wysłużone i najwyższy czas przywrócić im blask. Tym bardziej, że zmienia się technologia – chociażby w zakresie sztucznej trawy. Mam nadzieję, że Mieszkańcy, którzy korzystają z boisk będą zadowoleni z wymiany zniszczonej nawierzchni i budowy nowego boiska do siatkówki, które – jak podejrzewam – będzie mocno oblegane. Dodam, że zamierzam codziennie monitorować postęp prac” – powiedział burmistrz Kowaliszyn.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl