8°C bezchmurnie

Spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami autorami książki "Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy"

Kiedy: 2018-11-14 , godzina: 17:00 | Gdzie: Biblioteka "Pod Skrzydłami", ul. Grójecka 109

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami autorami książki

WYBITNI POLSCY ODKRYWCY I PODRÓŻNICY
Książka przybliża sylwetki i dokonania 28 wybitnych polskich odkrywców i podróżników, którzy z odwagą i determinacją mierzyli się z przeciwnościami losu, aby poznawać i badać nieznane części świata. Niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.

Spotkanie odbędzie się w środę 14 listopada o godz. 17.00 w 
Bibliotece „Pod Skrzydłami” przy ul. Grójeckiej 109.

Maria i Przemysław Pilichowie są mieszkańcami Ochoty, przewodnikami turystycznymi i pilotami wycieczek. Są również autorami wielu przewodników turystycznych, które ukazywały się w wydawnictwach polskich i zagranicznych, w tym w wydawnictwie niemieckim Baedeker. Na wyróżnienie zasługuje książka „Polska: ilustrowany przewodnik”, która miała pięć polskich wydań i wersję angielską. Pisali przewodniki po Mazowszu, Górach Świętokrzyskich, ale również o Paryżu i Wiedniu. Wspólnie z kilkoma osobami napisali duże opracowanie „1000 miejsc w Europie, które warto w życiu zobaczyć”.
Maria Pilich jest z wykształcenia magistrem chemii i bibliotekarzem. Pracuje w dawnym Technikum Kolejowym na Szczęśliwicach. Przemysław Pilich jest magistrem turystyki, wykłada na Wydziale Turystyki uczelni o nazwie Almamer - Szkoła Wyższa. Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną otrzymali oboje wiele odznaczeń m. in. Zasłużony Działacz Turystyki, Zasłużony Działacz Kultury, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotą Honorową Odznakę PTTK.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl