0°C mgła

Upamiętniamy doktora Dróżdża

Kiedy: 2018-06-16 , godzina: 12:00 | Gdzie: Mołdawska 4

wspomnienie, Upamiętniamy doktora Dróżdża - zdjęcie, fotografia

Niedawno odszedł od nas dr Tadeusz Dróżdż - wybitny pediatra, niezastąpiony człowiek o wielkim sercu, lekarz Rakowca. Jego śmierć była szokiem dla wszystkich Mieszkańców. Każdy przecież pamięta jakby to było wczoraj, gdy wchodził do przychodni przy ul. Jankowskiej a tam w gabinecie witał go uśmiechnięty pan doktor w charakterystycznych okularach na nosie. Zawsze miał czas dla każdego, żadnemu dziecku nie odmówił pomocy, często zostając po godzinach swojej pracy. W związku z tym, że zdecydowaną większość życia leczył Nas na Rakowcu postanowiłem, że taka postać powinna zostać upamiętniona. Podjąłem, kroki zmierzające do godnego uhonorowania Pana Doktora. Pomysł był taki, aby na podwórku przed budynkiem przy ul. Mołdawska 4 ustawić pamiątkowy głaz z tablicą poświęconą Dr Drózdżowi a także by Jego imieniem nazwać pobliski plac zabaw.

Szybkie rozmowy z panią Prezes WSM Ochota przyniosły oczekiwany skutek. Dlatego zapraszam wszystkich w sobotę 16 czerwca na godzinie 12 na podwórko przed budynkiem MOŁDAWSKA 4 byśmy wspólnie dokonali uroczystego odsłonięcia miejsca pamięci. Oprócz pamiątkowej tablicy pojawi się również krótka biografia Lekarza Rakowca a plac zabaw na podkowie zyska nazwę "Skwer Słoneczny dr Tadeusza Dróżdża".  

Swoją obecnością zaszczyci Nas również rodzina Pana Doktora, która wielce poruszona moją inicjatywą już dziś przesyła wyrazy podziękowania dla Wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Mam nadzieję, że nie zabraknie i Was byłych pacjentów Doktora byśmy poświęcili, te kilkanaście minut w hołdzie człowiekowi, który poświecił dla ludzi całe swoje życie.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl