2°C bezchmurnie

W ochockich przedszkolach zainstalowano oczyszczacze powietrza

Problem fatalnej, jakości powietrza w naszym mieście staje się priorytetem. Obok działań długofalowych warto pomyśleć o doraźnym zabezpieczeniu miejsc, w których przebywają na przykład przedszkolaki.

Właśnie na przełomie przedszkola ochockie zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze zostały zakupione do wszystkich sal, w których są prowadzone stałe zajęcia z dziećmi.  Przyznana kwota na zakup jednego oczyszczacza to 2 000,00 zł.

- Ogółem na ten cel w przedszkolach wydaliśmy 192 tys. zł wyposażając w nie 96 oddziałów przedszkolnych. Dodatkowe 5 oczyszczaczy powietrza zostało zakupionych do III Ogrodu Jordanowskiego, ul. Wawelska. Oczyszczacze są również zainstalowane we wszystkich ochockich żłobkach. Oczywiście nie moglibyśmy tego dokonać bez pomocy finansowej miasta. – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Wysocki ( Ochocka Wspólnota Samorządowa ) odpowiedzialny z oświatę.  

Oczywiście poprawa jakości powietrza na Ochocie nie jest działaniem na poziomie dzielnicy. Jednak działania doraźne i profilaktyka jest niezbędna, w którą musza być zaangażowane władze dzielnicy oraz podległe im placówki i instytucje. Czekamy na kolejne inicjatywy w tym zakresie.
 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl