0°C zamglenie

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego we Włochach

sport, Zakończenie Sportowego Szkolnego Włochach - zdjęcie, fotografia

W dniu 20 czerwca br. w urzędzie dzielnicy Włochy odbyło się uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego oraz podsumowanie 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu dzielnicy Włochy.

Nagrody, puchary dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych sportowców, trenerów i dyrektorów placówek oświatowych wręczali: członkowie zarządu dzielnicy – burmistrz Michał Wąsowicz, zastępcy burmistrza: Jerzy Kowaliszyn, Mariusz Wajszczak oraz radni: Anna Lidia Brzywca, Małgorzata Górska, Wiesława Ufnal i Andrzej Krupiński. Prezentację nagrodzonych przedstawiła naczelnik Wydziału Oświaty Sporu i Wychowania w dzielnicy Włochy Joanna Czyżak.

Podczas przebiegu 51 Warszawskiej Olimpiady młodzieży na szczeblu dzielnicy Włochy przeprowadzono 52 zawody sportowe, w których udział wzięło 178 zespołów szkolnych. Ogółem w zawodach zanotowano 1584 osobo starty, w tym: 735 dziewcząt i 849 chłopców w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i licealiada.

Wyniki poszczególnych szkół przedstawiały się następująco:

W kategorii dzieci:

I miejsce z dorobkiem 70 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 94,

II miejsce SP nr 88 (15 punktów),

III miejsce SP nr 66 (10 punktów),

IV miejsce SP 87 (9 punktów),

V miejsce SP nr 227 (6 punktów).

Wynik SP nr 94 pozwolił sklasyfikować szkołę na 7 miejscu w łącznej punktacji końcowej LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii młodzież:

I miejsce z dorobkiem 105 punktów zajęło CLIX Liceum Ogólnokształcące,

II miejsce Zespół Szkół nr 17 (21 punktów),

III miejsce SP nr 87 (10 punktów),

IV miejsce SP nr 88 (2 punkty),

V miejsce SP nr 94 (1 punkt).

W kategorii licealiada:

I miejsce zajął Zespół Szkół im. „Bohaterów Narwiku” z dorobkiem 43 punkty,

II miejsce CLIX LO (4 punkty)

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, a jej głównym celem jest upowszechnianie i zachęcanie do sportu dzieci i młodzieży. Warszawscy uczniowie rywalizują ze sobą w trzech kategoriach wiekowych, w wielu konkurencjach sportowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentują Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 

 

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl