14°C lekkie zachmurzenie

Jeden skromny głos w sprawie parkingu .

inwestycje, Jeden skromny głos sprawie parkingu - zdjęcie, fotografia
 • Widok na piękną aleję
  Widok na piękną aleję
 • Niejedna aleja w parku tak nie wygląda
  Niejedna aleja w parku...
 • Brzydkie podwórko ale dalej ładna zieleń
  Brzydkie podwórko ale ...
 • Przydałby się nowy asfalt albo zieleń
  Przydałby się nowy asf...
 • .
  .
  +1

Świat przewraca się do góry nogami –ja jako wieloletni działacz rowerowy wyrażam publicznie chęć obrony parkingu społecznego mieszczącego się przy ulicy Majewskiego 15 A z drugą bramą na ulicę Siemieńskiego.
Tydzień temu  kolega z Informatora Ochoty i Włoch  Radny Jacek Gomółka w artykule  „Nie sprzedawać parkingu!!!” przedstawił wiele słusznych argumentów za tym aby nie doprowadzić do zmiany przeznaczenia tego terenu .
Nie będę powielał tych argumentów ,ale od siebie dodam ,że z chwilą likwidacji parkingu istnieje 100% pewność że, najładniejszy chodnik w okolicy porośnięty obustronnie szpalerem pięknej zieleni zniknie bezpowrotnie zmieniając na gorsze otoczenie.
Ani pobliska szkoła  nic z tej zmiany nie zyska ,a tym bardziej okoliczni mieszkańcy w szczególności z bloków na Majewskiego 15 i Siemieńskiego 14 (gdzie podwórko ich pomsty do nieba woła) .
Postawienie w tej okolicy jakiego kol wiek pawilonu  spowoduje migracje 90 + (? Ile) samochodów  pracowników nowego nabytku na okoliczne podwórka i zakamarki. Czyżby Biuro Gospodarowania Nieruchomościami  potrzebowało wiele środków na zakończenie swojej działalności ? Czy obiekt na ulicy Siemieńskiego 3  po wieloletniej chęci sprzedaży ,nie wystarczy za dwa takie parkingi?
Czy taki urzędnik spod Góry Kalwarii lub Grodziska  wie lepiej, co można na takim jak naszym  terenie postawić?                                                                                                                                                                      Śmiem wątpić ,czy jest to na pewno dobry gospodarz. 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

inwestycje, Rakowiec - więcej informacji