7°C bezchmurnie

Brawo Kasia! Brawo Dorota! Brawo Lolek!

Tłumy przyszły na koncert De Mono Marka Kościkiewicza w niedzielny wieczór do pubu Lolek na Polu Mokotowskim. Właśnie tam Dorota Stegienka i Kasia Górecka postanowiły zorganizować już drugi koncert na rzecz kawiarni „Życie jest fajne

To wyjątkowe miejsce na mapie Ochoty. To pierwsza w Polsce klubokawiarnia zatrudniająca osoby autystyczne. Pracownicy to ludzie wyjątkowi i wrażliwi.

Klubokawiarnia powstała 18 marca 2016roku, działa przy ulicy Grójeckiej 68 . Fundacja Ergo Sum prowadzi działalność na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych. Ich celem jest włączenie osób z niepełnosprawnościami w życie zawodowe, kulturalne i społeczne. Obecnie zatrudniają 25 autystów. Tworzą miejsce, w którym autyści znajdują dostosowaną do swych możliwości pracę, a także terapię i rozrywkę. Od samego początku było dla nich bardzo ważne, by ta działalności prowadzona była w sposób etyczny i zgodny z procedurami zatrudnienia. Nie liczą na granty, inwestycje finansują ze środków własnych, kredytów i darowizn. Nie są dotowani z budżetów samorządowych ani państwowych. Otrzymują jedynie z PEFRON niewielką refundację części kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Comiesięczne koszty związane z prowadzeniem tego wyjątkowego i cudownego miejsca na mapie naszej dzielnicy są ogromne.  

Dlatego pomysł zorganizowania dwóch koncertów charytatywnych ( w poprzednią niedziele koncertował zespół Rezerwat) na ich rzecz to piękny gest nas wszystkich.
- Udało nam się zebrać około sześć tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyszli. Planujemy w grudniu aukcje na rzecz kawiarni i już zapraszamy zarówno tych, którzy mogą ofiarować cenne rzeczy jak i tych, którzy chcą je kupić – powiedział mi Kasia Górecka

Brawo dziewczyny!

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl