5°C pochmurno z przejaśnieniami

Gramy bo „Życie jest fajne”

,, Życie jest fajne” to wyjątkowe miejsce na mapie naszej Ochoty. To pierwsza w Polsce klubokawiarnia zatrudniająca osoby autystyczne. Pracownicy to ludzie wyjątkowi i wrażliwi.
Właśnie dla nich i na ich rzecz w niedzielę odbył się koncert zespołu Rezerwat(, który w tym roku obchodzi 35 lecie).
Do pubu „Lolek” na Polu Mokotowskim przybyło wielu wypróbowanych przyjaciół kawiarni oraz wielu nowych. Sala była wypełniona po brzegi. Sprzedano bardzo wiele cegiełek oraz płyt zespołu.

- Marzyło mi się by wspomóc kawiarnię, szukałam różnych rozwiązań. Jednym z nich był pomysł zorganizowania wydarzenia charytatywnego, z którego dochód ( sprzedaż, cegiełek'') przekażemy właśnie na ich rzecz.- powiedziała nam Dorota Stegienka (OWS) jedna z organizatorek koncertu.

Klubokawiarnia powstała 18 marca 2016roku, działa przy ulicy Grójeckiej 68 . Fundacja Ergo Sum prowadzi działalność na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych. Ich celem jest włączenie osób z niepełnosprawnościami w życie zawodowe, kulturalne i społeczne. Obecnie zatrudniają 25 autystów. Tworzą miejsce, w którym autyści znajdują dostosowaną do swych możliwości pracę, a także terapię i rozrywkę. Od samego początku było dla nich bardzo ważne, by ta działalności prowadzona była w sposób etyczny i zgodny z procedurami zatrudnienia. Nie liczą na granty, inwestycje finansują ze środków własnych, kredytów i darowizn. Nie są dotowani z budżetów samorządowych ani państwowych. Otrzymują jedynie z PEFRON niewielką refundację części kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

- Słowa podziękowania należą się właścicielowi pubu Lolek oraz obydwu zespołom. Bez chwili zastanowienia wsparli naszą inicjatywę i zagrają charytatywnie na ten szczytny cel. – powiedziała Kasia Górecka (OWS) druga obok Doroty Stegienki organizatorka koncertów.

Oczywiście nie byłoby całego przedsięwziecia gdyby nie wsparcie Agencji eventowej Music Art Creation.

14 października o godz. 20.00 w pubie Lolek zagra dla odmiany zespół De Mono Marka Kościkiewicza.

Zależy nam na dużej frekwencji. Wierzymy, że publiczność okaże ogromne wsparcie i przy świetnej zabawie padnie kolejny rekord. Mieszkańcy Ochoty przy okazji różnych akcji pokazali już nie raz jak wielkie potrafią mieć serca. Zapraszamy serdecznie, bądźcie z nami w te dwa niedzielne wieczory. Odwiedzajcie kawiarnię a przekonacie się, że warto tam wracać i zapraszać znajomych. – powiedział nam obecny na koncercie burmistrz Grzegorz Wysocki.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnego koncertu.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl