9°C słabe opady deszczu

Makulatura na Misje

Kiedy: 2018-07-25 , godzina: 12:00 | Gdzie: parafia św. Jakuba na placu Narutowicza

Jesteście wielcy! Piszę te słowa bez zawahania, bo w przeprowadzonej 25 i 26 czerwca zbiórce makulatury w niewielkiej parafii NMP Królowej Świata, wzięło udział grubo ponad dwa tysiące rodzin. Tym razem, efektem Waszych działań było zebranie ponad 5 ton makulatury, przy znaczącym udziale dzieci z ochockich szkół. Widać z tego jak na dłoni, że staropolska empatia wciąż ma się dobrze nad Wisłą, i nadal rodzi godną podziwu chęć niesienia pomocy bliźnim.

Dziękujemy proboszczowi  ks. prałatowi Kazimierzowi Sznajderowi, który przez kolejne niedziele zachęcał do włączenia się w tę specyficzną akcję misyjną.

Dziękujemy nauczycielom i radnym, którzy podjęli odpowiednie starania w ochockich szkołach. Tu taj nie sposób nie wymienić burmistrza Grzegorza Wysockiego (OWS) i radnych Doroty Stegienki i Małgorzaty Rojek (obie z OWS)

Dziękujemy właścicielom sklepów, którzy oddali do dyspozycji miejsce na promujące akcję plakaty. Tym bardziej dziękujemy, że głuche na nasze prośby pozostały wielkie sieci „Biedronki” i „Żabki”. Być może w zagranicznych instrukcjach dla polskich menedżerów tych sieci, zabrakło wskazań, że warto być otwartym na potrzeby najbiedniejszych w świecie, tym bardziej gdy to ich nic nie kosztuje. No cóż, pozostaje podzielić się poglądem, że „polskie” znów okazało się lepsze!

Jak napisałem wcześniej, Jesteście wielcy! Teraz wasza makulatura będzie poddana segregacji i zostanie zamieniona na żywą gotówkę. A ta, zgodnie z jej przeznaczeniem, posłuży budowie głębinowej studni w Afryce. Jeżeli Wasza aktywność nie ustanie, to wkrótce poznamy konkretne miejsce, w którym ta studnia będzie wiercona dzięki staraniom mieszkańców Ochoty.

A więc nie osiadajmy na laurach. Kolejnym punktem zbiórki będzie parafia św. Jakuba. Tradycyjnie, w 25 i 26 dniu miesiąca, tym razem będzie to ostatnia środa i czwartek lipca, wystawiony zostanie kontener przy parafialnej kancelarii (plac Narutowicza). Mamy nadzieję, że choć nastał czas letniej kanikuły to znów będziemy musieli dzwonić z prośbą o podstawienie następnego.

Jak zwykle prosimy – przejrzyjcie pawlacze i piwnice, zachęćcie sąsiadów i spotkajmy się przy kontenerze. Przypominamy, że liczy się każdy kilogram papieru, bo stanowi on równowartość czystej i zdrowej wody dla ośmiu mieszkańców najbiedniejszych rejonów Afryki!

Zbiórka makulatury na misje odbędzie się 25 i 26 lipca (środa i czwartek) przy kancelarii parafii św. Jakuba (plac Narutowicza).

PS. Już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Ochoty do dalszego gromadzenia papieru i tektury nim „misyjny kontener” zawita w kolejne miesiące w pobliże Waszych domów.

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl