9°C słabe opady deszczu

Ochocki Mundial - Rosja wygrywa, Polska trzecia

Każdy kibic piłkarski wie, że ten rok jest wyjątkowy. MUNDIAL w Rosji zbliża się wielkimi krokami. Ale dla nas, mieszkańców Ochoty jest coś jeszcze – nie mniej ważnego. 9-10 czerwca na boiskach szkolnych rozegrano Ochocki Mundial 2018. W turnieju wzięły udział 32 drużyny z III klas Szkół Podstawowych z terenu Dzielnicy Ochota. Zespoły składały się z maksymalnie z 10 zawodników i 1 opiekuna. Jedna klasa to wylosowana drużyna narodowa.

Przez dwa dni trwały rozgrywki zgodnie z terminarzem oficjalnego Mundialu. W niedzielę 10 czerwca po rozgrywkach w grupach przyszedł czas na rozgrywki finałowe. Wile meczy było zaciętych i musiało się rozstrzygnąć w rzutach karnych. Miedzy innymi mecz finałowy, w którym spotkały się drużyny Hiszpanii ( SP 264 kl.3 ) i Rosji ( SP 10 kl. 3.4). Mundial wygrała Rosja. Dobra informacja dla polskich kibiców. Trzecie miejsce zajęła Polska ( SP 280 kl. 3a) pokonując w mały finale Brazylię ( SP 152 kl. 3d).

Na uczestników czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięskie drużyny poza pucharami zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Były również nagrody indywidualne: Otrzymali je:

- Mateusz Brański (26 bramek, Polska sp 280 kl 3a ) za króla strzelców,
- Kuba Szulakowski (  Rosja sp10 kl. 3.4  ) za najlepszego zawodnika turnieju
- Oliwier Kania (  Brazylia sp 152 kl. 3a  ) za najlepszego bramkarza.

Duzy problem był z nagrodzeniem najlepszego Klub Kibica. Naprawdę rodzice stanęli na wysokości zadania. Ostatecznie jury pod przewodnictwem burmistrza Krzysztofa Kruka (OWS) postanowiło podzielić nagrodę pomiędzy kibicami Rosji i Polski.

- Fantastyczna impreza. Duża frekwencja, niezapomniana atmosfera i sportowa rywalizacja. To już drugie tego typu rozgrywki. Pierwsze, czyli Euro 2016 rozegraliśmy dwa lata temu, które cieszyły się też wielkim zainteresowanie. – powiedział nam Krzysztof Kruk ( OWS ) burmistrz odpowiedzialny w urzędzie za sport.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl