14°C lekkie zachmurzenie

Wiosna zaskoczyła kosiarzy ?

Mamy już maj i na nielicznych trawnikach  jest od dawna widoczna wiosna .
Jadąc samochodem widzimy piękną bujną roślinność , ale przeważnie jedziemy z prędkością ponad 30 km/godzinę i nie dostrzegamy drobniejszych szczegółów.
Jadąc rowerem z podobną prędkością ,też  niewiele można dostrzec – uwagę skupia się na jezdnie i zbliżające się zagrożenia związane z ruchem drogowym .
Jadąc poniżej 20-stu można wiele więcej dostrzec .
Właśnie jadąc sobie już spokojnie po trudach tygodnia pracy i zabiegania  o środki finansowe do przetrwania zauważyłem jak pięknie porosła już trawa i chwasty zasłaniając czasami nieliczne wyżej cenione gatunkowo rośliny .
Jestem  za jak największą ilością zieleni w mieście ,ale  już niewiele można więcej wymagać w mocno zurbanizowanym mieście .
Te niewielkie połacie jakie zostały , raczej nie są problematyczne do zadbania.
Są to małe trawniki i dziwię się że są tak mało zadbane na tak wielką liczbę mieszkańców w okolicy.
Rozumiem –oszczędności  i co raz to droższe usługi firm zajmujących się taką działalnością .
Trzeba coś z tym zrobić  i albo zwiększyć środki finansowe , lub dokładniej sprawdzać wyniki pracy Panów z  dymiącymi i warczącymi nieraz z pół dnia w jednym miejscu kosiarkami.
Co prawda tym Panom  nie da się udowodnić nieróbstwo za najniższą możliwą pensje i brak umowy . Robią co mogą , natomiast ich przełożeni i menadżerowie tak jakby nie znali realiów lub nie chcieli znać.
Startują do przetargów, zaniżają koszty robocizny swoim pracownikom , ale sobie raczej nie ujmą gaży za wygrany przetarg.
Przyroda próżni nie znosi i teraz wychodzi (widoczne na zdjęciach)sprawne zarządzanie zielenią w mieście.
To nic ,za to prawdopodobnie będziemy mieli „Syrenkę” na placu Zawiszy i będziemy się cieszyć z jednego miejsca ,ale kwartał dzielnicy od ul, Banacha do Korotyńskiego i kawałek za,  będzie wyglądał jak  nieużytki u rolnika.

Wiosna zaskoczyła kosiarzy ? komentarze opinie

  • gość 2016-05-10 17:11:14

    Oj tam, oj tam. Dzięki tym zaniedbaniom mamy bioróżnorodność - wiele gatunków bujnych roślin -> obfitość różnych robaczków -> zdrowe pożywienie dla wykluwających się właśnie piskląt :-)

  • gość 2016-05-10 18:13:03

    na naszym podwórku nie ma problemu trawa rosnie tyko miejscami bo wykonawca remontu podwórek "nie miał zapisane w umowie rekultywacji terenu" a wydział infrastruktury i zgn nie widzi w tym nic dziwnego - my mieszkańcy mamy sie cieszyć że wogóle nam cokolwiek zrobiono i my sie z tego cieszymy , ale chcemy więcej.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, - więcej informacji