9°C pochmurno z przejaśnieniami

240 do 3 to wynik pierwszego dnia. Zapraszamy na sobotę.

Kiedy: 2018-06-16 , godzina: 10:00 | Gdzie: Szkoła Podstawowa 97 przy Spiskiej

konsultacje, wynik pierwszego Zapraszamy sobotę - zdjęcie, fotografia

Pierwszy dzień konsultacji w sprawie budowy parkingu podziemnego pod boiskiem szkoły przy ulicy Spiskiej za nami. Do Sali gimnastycznej szkoły przybyły tłumy mieszkańców. Ich stosunek do propozycji ratusza był jednoznaczny - nie chcemy budowy tego parkingu. Powtarzały się wszelkie argumenty sformułowane już kilka miesięcy temu przez panią Dorotę Stegienkę (OWS) wielokrotnie publikowane przez nas.

Trafnie sprawę podsumował obecny na spotkaniu były prezydent od spraw inwestycji pan Jacek Wojciechowicz

- Z zainteresowaniem i zażenowaniem obserwuje dyskusje na temat propozycji budowy parkingów podziemnych w centrum Warszawy. O ile pewne lokalizacje są możliwe i z jakiś względów wskazane to akurat lokalizowanie ich pod boiskami szkolnymi i to w takich miejscach jak te są po prostu nie do przyjęcia. Jest wiele argumentów, przeciw ale minie osobiście przekonuje to, że wydalanie spalin z takiego parkingu na boisko, na którym są dzieci to jest aplikowanie im ogromnej ilości toksycznych substancji prosto do organizmu – powiedział były prezydent.

Sposób, w jaki przeprowadza się konsultacje pozostawia tez wiele do życzenia. Karty do wyrażenia swojego poglądu są nie na temat, bo właściwie odnoszą się do oceny samego sposobu konsultacji a nie do jej meritum.

Dlatego rodzice ze szkoły przygotowali swoją ankietę. Jest w niej kilka pytań, ale jedno jest proste: Czy jesteś za budowa parkingu pod boiskiem na ulicy Spiskiej.

Po pierwszym dniu wynik jest jednoznaczny. W 243 zebranych wczoraj ankiet w 240 mieszkańcy wyrazili swoją dezaprobatę dla tej inwestycji.

- Wynik jest druzgocący i nie wymaga komentarza. Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w konsultacjach. Bezcenna była obecność pana prezydenta Jacka Wojciechowicza.– stwierdziła po spotkaniu radna Dorota Stegienka (OWS) – Jednak zachęcam wszystkich, aby przyjść i wyrazić swoja opinię na kolejny spotkaniu, które odbędzie się w sobotę 16 czerwca od 10.00 do 13.00 w sali gimnastycznej szkoły.

My też zachęcamy do przyjścia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć (fot. Wiesław piasecki, Dorota Stegienka, Grzegorz Wysocki)   


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl