8°C bezchmurnie

Co ma być jak będzie? Czyli MALowanie MALa

Miejsce Aktywności Lokalnej jest gotowe. Pomieszczenia przy Grójeckiej 109 w budynku przez mieszkańców od lat nazywanym " Pod Skrzydłami" zajmują 300 m2.
Obok kuchni i zaplecza sanitarnego w MAL jest 7 pomieszczeń nadające się do różnorodnej działalności. Pytanie, jaki ma mieć charakter ta działalność.

Właśnie o tym rozmawiali mieszkańcy na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym. W obecności władz dzielnicy w osobach burmistrz Katarzyny Łęgiewicz oraz burmistrza Grzegorza Wysockiego 30 osób zgłaszało różne pomysły. I tak:

- jeśli chodzi o nazwę miejsca oczywiście pojawiła się nazwa „Pod Skrzydłami”, ale również zaproponowano coś na bazie czynności MALowania
- przedstawiono na bazie doświadczeń z Białołęki koncepcje, którą można streścić hasłem " pracujemy z ludźmi a nie dla ludzi"
- zastanawiano się czy zajęcia mają być zupełnie bezpłatne czy opłaty mają pokrywać koszty związane z materiałami związanymi z daną imprezą
- zgłoszono propozycję przejęcia przez MAL placu " Pod Skrzydłami”, co zagwarantuje pełne wykorzystanie przestrzeni na działania oraz podniesie, jakość utrzymania tego miejsca.

Trzeba stwierdzić, że dyskusja na razie oscylowała wokół ogólnych zasad funkcjonowania tego miejsca.
- To dopiero początek konsultacji, które będą trwały do 23 listopada. Dzisiejsze spotkanie było wstępem do dyskusji, którą będziemy prowadzić w ramach warsztatów, punktu konsultacyjnego i poprzez zgłaszanie konkretnych pomysłów drogą internetową. Jestem pewien, że w trakcie tych spotkań przygotujemy bogaty program i wiele oryginalnych pomysłów – skomentował dyskusję burmistrz Grzegorz Wysocki

Przed nami kolejne spotkania. Już dzisiaj zapraszamy:

10.11.2017 r. (piątek), godz. 12.00-16.00 – Punkt konsultacyjny bazar i hala „Zieleniak”, ul. Grójecka 95;

14.11.2017 r. (wtorek), godz. 17.30-20.30 – Warsztaty MAL, ul. Grójecka 109;

18.11.2017 r. (sobota) godz. 10.00-13.00 – Warsztaty MAL, ul. Grójecka 109;

19.11.2017 r. (niedziela) godz. 10.00-14.00 – Punkt informacyjny okolice skrzyżowania ul. Grójeckiej i Dickensa

23.11.2017 r. (czwartek) godz. 18.00-20.00 – Spotkanie podsumowujące MAL, ul. Grójecka 109.

Aktywność sąsiedzka ma na Ochocie długą tradycję, z pewnością warto wymienić dorobek Klubu Osiedlowego „Surma” na ul. Białobrzeskiej, czy Centrum Samopomocy Mieszkańców „Sami sobie” na ul. Tarczyńskiej, ale zaprojektowany z rozmachem MAL przy Grójeckiej 109 wraz z przylegającym doń placem „Pod Skrzydłami” stwarzają zupełnie nowe możliwości działania.

Jeśli masz pomysł, jak wykorzystać tę przestrzeń do integracji lokalnej społeczności, weź udział w spotkaniach i warsztatach lub zgłoś swoje uwagi w punkcie konsultacyjnym.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl