8°C bezchmurnie

Jak głosowano we Włochach

samorząd, głosowano Włochach - zdjęcie, fotografia

We Włochach – podobnie jak cztery lata temu, reprezentację w radzie dzielnicy będą miały 4 komitety: Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Michała Wąsowicza Kocham Włochy oraz Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy.

Najwięcej zyskała koalicyjna Platforma, która jako PO poprzednią kadencję rozpoczynała mając 6 mandatów (obecnie 9). PiS, który po wyborach w 2014 roku rozpoczynał kadencję z 9 mandatami, posiada ich obecnie tylko 5. Dwa bezpartyjne komitety: Wspólnota Dzielnicy Włochy i Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy, na początek kadencji 2014 – 2018 posiadały łącznie 6 mandatów, WDW – 5 oraz SS Włochy - 1. W tegorocznych wyborach Komitet Michała Wąsowicza Kocham Włochy zdobył 4 mandaty, a Komitet Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy – 3. Można zatem powiedzieć, że niepartyjne szyldy lokalnych komitetów zyskały łącznie 1 mandat, w porównaniu z ubiegłą kadencją.

Na dokładniejszą analizę wyborów jeszcze jest za wcześnie, warto już dzisiaj natomiast wiedzieć, kto będzie reprezentował mieszkańców dzielnicy Włochy w najbliższej – pięcioletniej kadencji w latach 2018 – 20123. Dla przypomnienia podam, że do wykonywania mandatu radnego niezbędne jest złożenie ślubowania podczas pierwszej sesji rady dzielnicy, dlatego też, podane poniżej listy wskazują osoby, które w wyborach uzyskały prawo do pełnienia funkcji radnego dzielnicy.

Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 1. Berłowska Halina Teresa
 2. Bauer Magdalena Anna
 3. Ciekańska Sylwia Barbara
 4. Czapla Mariusz
 5. Siddique-Olesiejuk Mahhbub Hossain
 6. Sosnowski Sławomir Mikołaj
 7. Trojan Rafał Łukasz
 8. Wymysłowski Dominik Krzysztof
 9. Załęski Mateusz

Prawo i Sprawiedliwość

 1. Jarosz Łukasz
 2. Krupiński Andrzej Julian
 3. Młynarek Christian
 4. Siek Adam Leszek
 5. Sosnowski Radosław Tadeusz

Komitet Wyborczy Michała Wąsowicza Kocham Włochy

 1. Hausman Michał
 2. Pisarek Tomasz
 3. Walerzak Konrad Sebastian
 4. Wąsowicz Michał Janusz

Komitet Wyborczy Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy

 1. Kaźmirowicz-Młot Magdalena
 2. Piliński Sebastian Piotr
 3. Siedlecka Katarzyna

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl