7°C bezchmurnie

Koniec gadania. Robimy !!!

Kiedy: 2017-12-16 , godzina: 15:00 | Gdzie: Miejsce Aktywnosci Lokalnej ul. Grójecka 109

Zakończyły się konsultacje w sprawie Miejsce Aktywności Lokalnej, które zostanie otwarte podczas spotkania opłatkowego mieszkańców, które odbędzie się 16 grudnia o godz.15.00 przy Grójeckiej 109. W konsultacjach, które były prowadzone w różnych formach wzięło udział ponad stu mieszkańców.

Co wynika z rozmowy z mieszkańcami. Chcą tańczyć, śpiewać a nawet grać na pianinie. Oczywiście jest dużo chętnych do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej np. gimnastyki. Sądząc po głosach w konsultacjach nie zabraknie warsztatów dotyczących konkretnych umiejętności: szycia, gotowania itp. Chcecie państwo dużo dyskutować na wszelkie tematy.

Duże oczekiwania są związane z placem Pod Skrzydłami. Mieszkańcy w ramach MAL chcą ożywić to miejsce a wręcz, jak twierdzą, przejąć do różnych działań przestrzenno ogrodniczych.

Mieszkańcy chcą, aby MAL był otwarty cały czas. Rzeczywistość pewnie będzie taka, że będzie otwarty od wtorku do soboty od 10.00 do 21.00.

Obawy mieszkańców skupiły się na tym, że MAL skomercjalizuje się i zamknie w wąskim kręgu ludzi.

Nie ulega wątpliwości, że ważnym lub najważniejszym pomieszczeniem będzie kuchnia. Jej aranżacja zostanie zrobiona przez kogoś, kto zostanie wyłoniony w konkursie.

I na koniec nazwa. Są różne pomysły: Pod Skrzydłami; Dom Pod Skrzydłami; MALowanie Ochoty; Grójecka 109; Przestrzeń Otwarta; Na Skrzydłach Ochoty; Lot; Zrób to z nami/ zrób to sam; Dom Sąsiedzki MALuj, Pod Skrzydłami Natury. Istnieje przekonanie, które podzielają osoby, które brały udział w spotkaniu podsumowującym, że z nazwą jeszcze chwilę należy poczekać a następnie wyłonić ją w drodze głosowania przez mieszkańców

A więc kończymy gadać i bierzemy się drodzy mieszkańcy do roboty.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl