7°C bezchmurnie

Konsultacje - jak udoskonalić budżet partycypacyjny?

Kiedy: 2018-11-13 , godzina: 17:00 | Gdzie: Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Grójecka 109

konsultacje, Konsultacje udoskonalić budżet partycypacyjny - zdjęcie, fotografia

Rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych dotyczący zasad nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Nad propozycjami zmian mieszkańcy mogą pracować w trakcie warsztatów oraz na spotkaniach. Swoje uwagi można również zgłaszać w punktach konsultacyjnych. Konsultacje trwają do 20 listopada br.

Stolica rozwija się dzięki aktywnym mieszkańcom, którzy ożywiają i integrują lokalne społeczności. Efekty pomysłów warszawiaków widać w całym mieście. Dzięki budżetowi partycypacyjnemu mieszkańcy decydują o części budżetu stolicy. Zgłaszają pomysły, dyskutują o nich, a w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane. Budżet partycypacyjny wpisał się w codzienność Warszawy. Co roku ponad 100 tysięcy osób głosuje na pomysły, które potem pojawiają się w przestrzeni miasta. Do tej pory odbyło się pięć edycji budżetu partycypacyjnego. Każda z nich podlegała ocenie.

Aktualnie przygotowywane są zasady nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Zebrane w trakcie konsultacji uwagi pozwolą ulepszyć proces, aby jeszcze bardziej odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Po zakończeniu konsultacji zgłoszone uwagi zostaną przeanalizowane oraz uwzględnione w dokumentach, zaś propozycja uchwały przekazana Radzie m.st. Warszawy.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami, które opisują propozycję przebiegu kolejnej edycji:

JAK MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W KONSULTACJACH?

Weź udział w warsztacie o definicji ogólnodostępności: 14 listopada (środa) o godzinie 18:00. Zapisy: twojbudzet@um.warszawa.pl, tel. 22 443 34 71

Odwiedź punkt konsultacyjny:

  • 13 listopada (wtorek) godz. 17:00-19:00, Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Grójecka 109

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl