29°C bezchmurnie

LIst do dyrektora ZGN

Jakiś czas temu, z incjatywy i pomysłu Barbary Laszczkowskiej na pl. Baśniowym w miejscu wyciętych chorych drzew powstały wspaniałe bajkowe postacie wyrzeźbione z konarów pozostałych po wycince. O tej sprawie mówi już cała Warszawa :) Idąc za pomysłem Basi wraz z radną Dorotą Stegienką wytropliśmy na Starej Ochocie idealne miejsce na kolejną pracę. Przy ulicy Joteyki na wysokości numeru 6 pozostał kilkumetrowy kikut po obcicne drzewa. Szybki wniosek - działamy w tym kierunku. Autor rzeźb z pl. Baśniowego chetnie podejmie sie zadania - postawił tylko jeden warunek - zgoda zarzadcy terenu na działanie. W tym celu napisaliśmy z Dorota wiadomość do Pani Agaty Kapłon Dyrektor ZGN Ochota z prośba o pozwolenie na przemianę tego konara w coś pieknęgo. Oto jego treść.

Witamy Serdecznie :)

Droga Pani Dyrektor. 

Piszemy do Pani w sprawie drzewa a raczej pozostalosci drzewa widniejacego na zalaczonym zdjęciu :)

Kikut ten znajduje się przed budynkiem Joteyki 6 . W wydziale ochrony środowiska powiedzieli  ze w związku z tym ze jest on na terenie przyległym do kamienicy ZGN Ochota jest organem pod,  który ów kikut podlega :)

Zwracamy się z prośbą o wydanie zgody na utworzenie  z pozostałości tego drzewa rzeźby wzorem tych,które powstały na pl. Baśniowym .

Wydaje nam się że wyrzeźbienie wesołej postaci lub wesołego motywu będzie dużo bardziej przydatne okolicy jak również stworzy zupełnie inny od obecnego efekt wizualny na całej ulicy :)

Informujemy również ze autor dzieł z pl. Baśniowego jest już powiadomiony i zainteresowany działaniem na ul. Joteyki - potrzebujemy tylko zgody zarzadcy terenu :)

W oczekiwaniu na odpowiedz 

Pozdrawiamy serdecznie 

Dorota Stegienka Cezary Król 

Z niecierpliwością czekamy na mamy nadzieję pozytywną odpowiedz a Dorota zbiera info wśród sąsiadów i Mieszkanców okolicy co najchetniej widzieliby w tym miejscu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaprezentować Państwu kolejną piękną rzeźbę, która ozdobi naszą ukochaną Ochotę.