8°C lekkie zachmurzenie

Moje przemyślenia w sprawie ulicy Raszyńskiej

Uczestniczyłem ostatnio w konsultacjach dotyczących nowej aranżacji ul. Raszyńskiej w ramach programu „ Zielonych Metamorfoz”. Spotkanie, które odbyło się w dniu 01 lutego br. cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców jak również było przeprowadzone bardzo profesjonalnie w niezwykle ciekawej formule.

Po zastanowieniu się, postanowiłem podzielić się z Państwem kilkoma uwagami:

- wydaje się niezbędne rozszerzenie projektu na odcinku ul. Krzyckiego do ul. Wawelskiej, ponieważ ten fragment stanowi dopełnienie pewnego ciągu komunikacyjnego

- przy realizacji projektu warto by nie tylko zachować dotychczasowe miejsca parkingowe, ale podjąć działania mające na celu ich zwiększenie ( należy rozważyć zagospodarowanie na cele parkingowe jednego z trzech pasów ruchu na odcinku od pl. Zawiszy do ul. Filtrowej).

- pomysł zainstalowania publicznej toalety jest interesujący, ale tylko w przypadku wybudowania go w bezpośrednim sąsiedztwie pl. Zawiszy.

-przy projektowaniu zieleni, należy zwrócić uwagę na fakt, że od wielu lat fragment zieleni przy ul. Filtrowej służy okolicznym mieszkańcom do wyprowadzania psów. W związku z tym warto w projekcie uwzględnić ten fakt i podtrzymać tą funkcję ( poprzez zainstalowanie psich zabawek).

- koncepcja wyeksponowania architektury Filtrów Warszawskich jest znakomita i podkreśliłbym ją jakąś instalacją wodną w narożniku przy skrzyżowaniu ul. Filtrowej i ul. Raszyńskiej.

Dobrze że mieszkańcy mieli i jak rozumiem będą mieli możliwość wypowiadania się na ten temat, ponieważ ulica Raszyńska jest bardzo ważnym miejscem na Starej Ochocie. Z niecierpliwością czekam na raport z tego spotkania i prezentacje projektu po uwzględnieniu uwag mieszkańców.

           

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl