0°C mgła

Na Ochocie prowadzi Patryk Jaki

polityka, Ochocie prowadzi Patryk - zdjęcie, fotografia

Na zlecenie naszej gazety przeprowadzono sondaż preferencji wyborczych mieszkańców Ochoty. Zapytano reprezentatywną grupę naszych mieszkańców, na kogo zagłosowaliby na prezydenta Warszawy. Wyniki są zaskakujące:

Wyniki mogą zaskakiwać, ale jeśli zwróci się uwagę, że aż, co trzeci ankietowany nie ma jeszcze swojego kandydata to można uznać, że wszystko w tych wyborach jest możliwe.

Na Patryka Jakiego chętniej głosują mężczyźni. Znakomity wynik osiąga kandydat w przedziale wiekowym 55 – 64 lata ( 47%) oraz wśród najmłodszych wyborców 18 – 24 lata ( 36%).

Rafał Trzaskowski cieszy się większym poparciem wśród kobiet. Największe poparcie odnotowuje wśród respondentów w wieku 35 – 44 lata ( 27%).

Wyniki pozostałych kandydatów są mizerne. Można by rzec na granicy błędu statystycznego. Trudno przypuszczać, aby ktoś z poza dwójki głównych kandydatów włączył się realnie do gry.

- Zarówno badania na Ursynowie jak i na Ochocie pokazują, że w Warszawie nie ma na dzisiaj kandydata, który jest faworytem. Nie ma też silnego kandydata niezależnego. Mam nadzieję, że Bezpartyjni w środę zaproponują właśnie taka kandydaturę. – Skomentował badania Grzegorz Wysocki, z-ca burmistrza Ochoty, lider Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, która wchodzi w skład porozumienia Bezpartyjni.

Na zlecenie Informatora Ochoty i Włoch w dniach 11- 14 czerwca zostały wykonane badania preferencji wyborczych mieszkańców Ochoty. Pracownia ABR SESTA wykonała sondaż techniką ankietową z zachowaniem rozkładu mieszkańców Ochoty według płci i wieku. Badanie zostało zrealizowane pośród 416 mieszkańców Ochoty, którzy są zameldowani w dzielnicy. Warunkiem udziału w badaniu było również kryterium wiekowe – osoby w wieku 18 lat i więcej. Badania przeprowadzono w pięciu centralnych punktach Ochoty: plac Narutowicza, Urząd dzielnicy, plac Baśniowy, park Szczęśliwicki oraz Targowisko Zieleniak


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl