6°C bezchmurnie

Palmiry! Pamiętamy!

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych ze Szczęśliwickiej przeprowadzili taką akcję. Polega ona na tym, że przed świętem Wszystkich Świętych zbierane są w szkole i w innych placówkach oświatowych na Ochocie znicze a następnie zapalane są przez uczniów na cmentarzu w Palmirach. W sekretariacie Zespołu Szkół Samochodowych przy Szczęśliwickiej 56 od kilku dni drzwi się nie zamykały. Lampki przynosiły instytucje i osoby prywatne.
W środę przed świętami specjalna delegacja zawiozła wszystkie znicze do Palmir. W zeszłym roku zapalono ponad 200 zniczy. W tym roku zebrano ponad 1000 i wszystkie zapalono na grobach.

Palmiry to cmentarz w środku Puszczy Kampinoskiej gdzie Niemcy podczas II Wojny Światowej wymordowali ponad 1700 osób. Byli tam mordowani za to, że byli Polakami. Wśród ofiar znaleźli się m.in. Maciej Rataj - marszałek Sejmu w latach 1922-1928 oraz Janusz Kusociński - polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski z Los Angeles w biegu na 10 000 m.

Ta akcja wchodzi na stałe do kalendarza imprez na Ochocie. To bardzo dobrze. Gratulujemy szkole i wszystkim osobom, które włączyły się w nią.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl