20°C rozproszone chmury

Parkingi podziemne na Ochocie?

inwestycje, Parkingi podziemne Ochocie - zdjęcie, fotografia

Z zapowiedzi ratusza wynika, że w najbliższych latach powstanie 10 parkingów podziemnych, które dadzą łącznie ponad 2 tysiące miejsc. A to wszystko za cenę 200 milionów złotych.

Pomijając cenę jednego miejsca parkingowego, który ma wynieść 100 tys. zł to najistotniejszą kwestią jest sprawa, dla kogo mają one być i czy będą odpłatne.

Jak wynika z doniesień prasowych parkingi maja powstawać pod szkolnymi boiskami a jeden z pierwszych ma powstać na Ochocie.  

Z tego wynika, że w grę wchodzą tak naprawdę dwie lokalizacje, czyli boisko przy szkole podstawowej 97 przy ulicy Spiskiej ( w tym przypadku od Niemcewicza) oraz boisko w szkole podstawowej 23 przy ulicy Reja ( w tym przypadku od Wawelskiej). Reszta boisk znajduje się w takich miejscach, w których jakby powstały spowodowałyby praktycznie same problemy nie rozwiązując żadnego.

Tak wiec należałoby zacząć od wysłuchania projektodawców z ratusza, jakie funkcje mają spełniać te parkingi i co za tym idzie czy będą płatne czy nie? Nie ulega również wątpliwości, że ewentualne lokalizacje powinny stać się przedmiotem konsultacji społecznych.

Oczekując na konkrety zapraszamy czytelników do dyskusji.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl