9°C bezchmurnie

Radny Gawryś – rowerowy „król” chodników i przejść dla pieszych

Bezpieczeństwo, Radny Gawryś rowerowy „król” chodników przejść pieszych - zdjęcie, fotografia

Postacią nr 1 i niekwestionowanym, rowerowym „królem” chodników i przejść dla pieszych, jest według mnie ochocki radny Łukasz Gawryś.

Łukasz Gawryś, radny dzielnicy Ochota, miłośnik jednośladów, rowerowy aktywista, zwolennik przestrzegania prawa i niestrudzony „tropiciel” osób i instytucji łamiących prawo. Sam jednak staje „ponad prawem”, łamiąc przepisy obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Byłem świadkiem, jak radny Gawryś wjechał rowerem na pasy oznakowane, jako przejście dla pieszych i dwukrotnie przejeżdżał po tych pasach, na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Banacha. Jazda chodnikiem w tym miejscu, także nie stanowiła dla radnego Gawrysia żadnej przeszkody i dość śmiało poruszał się rowerem między pieszymi. Miał szczęście, że łamiąc trzykrotnie przepisy, nie napotkał na patrol policji lub straży miejskiej, bo wtedy prawdopodobnie dalszą podróż odbyłby z mandatem w kieszeni. Pan radny nie zechciał wypowiedzieć się w tym temacie. W ostatnim numerze naszej gazety, z lekką ironią nazwałem rowerzystów łamiących prawo – „królami” chodników i przejść dla pieszych. Dziwi mnie, że osoba, która powinna dawać pozytywne przykłady innym, nie przestrzega obowiązujących przepisów. Tym bardziej, że publicznie pan Gawryś potrafi krytykować innych rowerzystów, twierdząc - „chodniki dla pieszych, nie dla rowerów”. To czysta hipokryzja w wykonaniu osoby, która sama po chodnikach jeździ rowerem. Jerzy Pawlonek – jeden z bardziej znanych aktywistów rowerowych na Ochocie twierdzi, że zwracał swego czasu uwagę radnemu Gawrysiowi, że ten łamie prawo jeżdżąc rowerem po chodnikach. Radny Gawryś miał odpowiedzieć, że przecież jeździ bezpiecznie. Jak widać rowerzysta rowerzyście nierówny, a interpretacja przepisów – po uważaniu.


Radny Gawryś – rowerowy „król” chodników i przejść dla pieszych komentarze opinie

  • gość 2016-04-21 10:39:36

    Panie naczelny - jeżeli radny Gawryś złamał przepisy i ma Pan na to dowody to proszę złożyć stosowne zawiadomienie najbliżej jest na Opaczewską nr.8. Dlaczego redakcja jest tubą dzielnicy w tym przypadku? Bo Radny Gawryś się troszkę więcej interesuje tym co w dzielnicy sie dzieje i pyta o niewygodne sprawy - dlatego trzeba go napietniować???? Może trzeba też zainteresować sie poczynaniami ZGN - mieszkańcy byli by zadowoleni

  • gość 2016-04-21 12:12:01

    Pytać. można , ale trzeba też respektować prawo skoro jest się "ELITĄ" ,i nie rozjeżdża się staruszki . Bycie " kimś" do czegoś zobowiązuje ?

  • gość 2016-04-21 15:10:57

    żałosny... ...artykuł, porażka, upodlenie, po prostu szkoda gadać. Tak to jest gdy braknie argumentów.

  • gość 2016-04-21 16:24:14

    Jakie argumenty by trafiły ?-śmierć potrąconej staruszki ? czy połamane kończyny dziecka ?

  • gość 2016-04-21 19:42:17

    Akurat nie mieszkam na Ochocie i brzydzę się gierkami typu szkalowanie, opluwanie, ale nie zmienia to faktu, że sam wielokrotnie byłem świadkiem całkowitej ignorancji ze strony rowerzystów - to że na ścieżce rowerowej jest przejście dla pieszych zupełnie nie przeszkadza zapinać ile fabryka dała. Czekam na dzień kiedy komuś stanie się wielka krzywda. Wydaje mi się, że rowerzystów obowiązują dokładnie te same przepisy co innych uczestników ruchu, ale zdaje się, że część oprócz tego że nauczyła się jeździć rowerem, to nic ponadto.

  • gość 2016-04-21 23:07:16

    Nie znam Pana Radnego, nie znam Pana Redaktora ale sam wielokrotnie łamię przepisy na tych pasach. Totalna głupota ! Niedawno remontowane, szerokie przejścia, które po wszystkich stronach mają ścieżki rowerowe a jakiś debil nie potrafił zaplanować tam normalnych przejazdów dla rowerów. Do tego wyczekująca regularnie Policja, która nie ma ważniejszych problemów jak łapanie tam rowerzystów - gratulacje !

  • gość 2016-04-21 23:55:41

    Panie Redaktorze, a może spróbuje pan z radnym Gawrysiem merytorycznie o innych tematach porozmawiać i nie odpaść? Powodzenia życzę :)

  • gość 2016-04-22 05:26:45

    zdjęcie kolarza na pasach z tylu jest poglądowe czy może przedstawia P.Radnego, a może Naczelnego portalu? Kto zgadnie ten od burmistrza dostanie czerwonego goździka.

  • gość 2016-04-22 09:35:29

    Wielokrotne łamanie przepisów, bo ktoś nie zbudował dalej ścieżki dla rowerów? To grzejmy samochodami 140 km/h po zwykłych drogach, bo jakiś debil nie wybudował dalej autostrady. Była budowana i w takim dziwnym miejscu się skończyła, kto by pomyślał? Nie można sobie łamać przepisów, bo nam się wydaje, że coś być powinno, a tego nie ma. Nie ma i tyle na temat - nie ma ścieżki - nie można jechać, koniec kropka. Trzeba zwlec swoją leniwą d... z siodełka i przejść, jak Pan Bóg przykazał

  • gość 2016-04-22 11:07:41

    WWy wyborcy i tak zagłosujecie jak Wam "telewizor" nakaże i oddacie głos na "załatwiaczy".Później się dziwicie że są przekręty. Jak do tej pory głosowaliście? Daliście głos na takiego co niby coś robi-najlepiej PR ,a resztę ma tam gdzie przeważnie słońce nie dochodzi

  • gość 2016-04-22 21:21:17

    boże, ale beka

  • gość 2016-04-23 08:49:29

    "boże,ale beka" -prałat jakiś od Rydzyka ,czy od razu biskup?

  • gość 2016-06-02 11:47:52

    Teraz rozumiem dlaczego wyrzuca się w błoto pieniądze na ścieżki rowerowe i ich utrzymanie. Jeżeli ,,Masz Kretyniczna" ma takiego ,,lobbystę" w szeregach władz Ochoty. Nawet gdy byśmy wszystkie ulice i chodniki zamienili w ścieżki rowerowe to i tak ta grupa roszczeniowa nie będzie z nich korzystać i zacznie jeździć po trawnikach. Wystarczy przejść się po Polu mokotowskim , ulicach i parkach ochoty żeby zobaczyć co wyprawiają ,,rowerzyści sadyści " na swoich Bolidach.

  • gość 2016-07-28 22:00:07

    matki z dziećmi jadącymi wózkami też powinny te dzieci z pojazdu mechanicznego wyjąc i przeprowadzić na piechotę, inwalidzi także powinni sami bez pomocy wózków na kołach pokonywać przejścia dla pieszych. Jak wszyscy to wszyscy (babcia też). A sytuacja gdy samochód przejeżdża przejście dla pieszych to już zupełna zgroza ...

  • GawroJestSuper - niezalogowany 2016-12-09 15:06:15

    Panie Redaktorze!!!! Odczep się pan o Pana Łukasza Gawrysia!!!! Pan Łukasz Gawryś to super ziomek i gdyby takich ludzi było więcej, to świat byłby piękniejszy i bardziej uśmiechnięty

  • Schilderswijk - niezalogowany 2017-02-25 18:48:48

    Przy okazji popisów Macierewicza i wypadku premier Szydło szukałem informacji o królu Holandii na rowerze i widzę po wynikach szukania "po polsku" że nie jest to w kręgu zainteresowań Polaków. Zamiast informacji o holenderskiej rodzinie królewskiej wyskoczyła mi między innymi ta strona. No to mam do was drodzy rodacy parę pytań: Dlaczego w Polsce nie robicie pasów rowerowych na jezdni tylko wszędzie robicie ścieżki na chodniku? Dlaczego jak już robicie te ścieżki poza jezdnią (tu też często tak jest) to nie odgradzacie ich od chodników? Dlaczego te ścieżki urywają się przed przejściami? Co sobie myślicie że rowerzysta wtedy nagle zjedzie na jezdnie żeby mógł przejechać skrzyżowanie? Jak robicie idiotyczną infrastrukturę to się nie dziwcie że wszyscy. Rowerzyści którym ścieżki się nagle pojawiają i znikają nie wiedzą co mają robić. Piesi nie dość że są permanentnie nawet na chodniku zagrożeni przez praktycznie bezkarnych kierowców, to jeszcze muszą dzielić chodniki z rowerzystami, bo tak głupio są robione ścieżki rowerowe. No i kierowcy skoro jest przyzwolenie na przekraczanie prędkości czy przejeżdżanie przed przechodzącymi pieszymi, skoro za potrącenie pieszego są uniewinniani bo poza przejściami w większości miejsc jest w Polsce zakaz przechodzenia, to nic dziwnego że nie uważają ani na pieszych, anie na rowerzystów, ani na inne samochody i powodują tyle wypadków. Zróbcie porządną infrastrukturę i przyjmijcie przepisy jak na zachodzie. Jeśli nie takie jak w Holandii (tu ginie rocznie mniej niż 50 pieszych, a ile w Polsce? ciągle 1200?) to takie jak w Niemczech, Francji, czy Wielkiej Brytanii - tam tez jest o wiele bezpieczniej. No i na koniec, wyszukując po holendersku można zobaczyć jak monarchia holenderska od lat korzysta z rowerów: www.omroepgelderland.nl/nieuws/2098257/Willem-Alexander-opent-Gazellefabriek-het-koningshuis-is-immers-gek-op-fietsen-getuige-deze-historische-foto-s

  • gość 2018-05-27 04:06:26

    Pan Gawryś...a tak osoba która nie chce i nie musi słuchać swoich wyborców. Nauczyciel matematyki który z bycia radnym zrobił źrodło dochodów oraz hobby dręczenia zmotoryzowanych. Zdecydowanie osoba z problemami jak dla mnie gdy czyta się jego wpisy i opinie na facebooku. Nie dziwie się że radny Gawryś nie budzi symaptii wielu osób.

  • gość 2018-06-12 12:08:20

    Brawo Panie Darku, Wreszcie ktoś temu nadąsanemu i przemądrzałemu młodziakowi nosa utarł! Pozdrawiam