5°C pochmurno z przejaśnieniami

Zbieramy znicze i zapalamy je w Palmirach

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych ze Szczęśliwickiej przeprowadzą taką akcję. Polega ona na tym, że przed świętem Wszystkich Świętych zbierane są w szkole i w innych placówkach oświatowych na Ochocie znicze a następnie zapalane są przez uczniów na cmentarzu w Palmirach. W zeszłym roku zapalono ponad 200 zniczy. Mamy nadzieje, że w tym roku zostanie zebranych jeszcze więcej zniczy.

- To wspaniała akcja, w której biorę udział od początku. Przynoszę znicze a co najważniejsze razem z uczniami i moimi synami zapalam je w Palmirach. Nie inaczej będzie w tym roku. Zachęcam wszystkich mieszkańców do ofiarowania w tej akcji zniczy – powiedział nam burmistrz Grzegorz Wysocki

Znicze można przynosić do 26.10 do sekretariatu szkoły (pokój 111) Zespołu Szkół Samochodowych ul. Szczęśliwicka 56

Palmiry to cmentarz w środku Puszczy Kampinoskiej gdzie Niemcy podczas II Wojny Światowej wymordowali ponad 1700 osób. Byli tam mordowani za to, że byli Polakami. Wśród ofiar znaleźli się m.in. Maciej Rataj - marszałek Sejmu w latach 1922-1928 oraz Janusz Kusociński - polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski z Los Angeles w biegu na 10 000 m.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl