8°C bezchmurnie

Będzie nowa władza na Ochocie

polityka, Będzie władza Ochocie - zdjęcie, fotografia

W naszej dzielnicy po wyborach stało się dla wszystkich jasne, że mieszkańcy zdecydowali, że przez najbliższe pięć lat Ochotą ma rządzić Platforma Obywatelska. Zdobyła ona 10 mandatów w 23 osobowej radzie. Natomiast nie dawało jej to większości. Zakładając, że nie ma możliwości zawarcia koalicji PoPiS liderzy zwycięskiego ugrupowania mogli porozumieć się z Ochocką Wspólnotą Samorządową (4 mandaty) lub z Ochocianami (3 mandaty). Dziś wiadomo, że zawarli koalicję z Ochocianami i wspólnie powołają nowy zarząd. Negocjacje w tej sprawie były krótkie i jak wynika z naszych informacji Platforma od początku skłaniała się w stronę Ochocian

- Przedstawiliśmy swoje oczekiwania liderom Platformy i mamy świadomość, że były ciężkie dla nich do przyjęcia. Nie znam szczegółowej propozycji kolegów z komitetu Ochocianie ale pewnie z jakiś powodów były korzystniejsze. Po czterech latach współrządzenia zarówno my jak i Platforma byliśmy też zwykle sobą zmęczeni i nie ukrywam, że współpracowało się ostatnio źle. Jednak to mieszkańcy wypowiedzieli się na ten temat i to OWS musi utracić wpływ na to co dzieje się na Ochocie a nie PO. Szanujemy demokratyczny wybór i staramy się dobrze go odczytywać. Tak, więc, będziemy kibicować Ochocie przez najbliższe lata z boku. Życzymy nowemu zarządowi sukcesów. – skomentował sprawę ustępujący z-ca burmistrza Grzegorz Wysocki, lider Ochockiej Wspólnoty Samorządowej.

Jak się dowiadujemy przewodnicząca rady dzielnicy ma zostać pani Sylwia Mróz (wieloletnia radna PO, ostatnio przewodnicząca komisji oświaty). Do zarządu zostaną wybrane: Katarzyna Łęgiewicz (jak ponowny burmistrz dzielnicy z PO). Justyna Glusman (z Ochocian, była kandydatka na prezydenta Warszawy z Ruchów Miejskich) oraz Ewa Kacprzak Szymańska (z Nowoczesnej).

Pierwsza sesja na Ochocie jest planowana na piątek 9.11.  

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl