8°C bezchmurnie

Jest ściernisko, ale będzie szkoła

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Brzechwy od 17 lat związana jest z Ochotą, a dokładnie ze Szczęśliwicami. Uczęszczają do niej głównie dzieci z okolic. Szkoła nie tylko stanowi miejsce nauki, ale pełni istotne funkcje społeczne. To również miejsce spotkań mieszkańców okolicznych spółdzielni. Reforma oświatowa spowodowała, że sześcioklasowa szkoła stała się ośmioklasową i dotychczasowa wynajmowana siedziba szkoły przy ulicy Włodarzewska 45c i stała się za mała.

Obecnie placówka ma szansę na pozyskanie własnej nowoczesnej siedziby. Dzięki życzliwości Zarządu Dzielnicy Ochota, Spółka Pro Beanus, która jest właścicielem szkoły, wydzierżawiła grunt przy zbiegu ulic Lutniowej i Harfowej, na którym powstać ma nowoczesny budynek.

Będzie to kameralna placówka, o łącznej powierzchni ok. 1300 m2 z dużymi, jasnymi klasami, z salą do ćwiczeń oraz nowoczesnym zapleczem.

Klasy dwujęzyczne, z których słynie placówka, będą mogły w nowych warunkach rozwijać skrzydła.

- W dobie reformy oświatowej nie tylko szkoły publiczne musza się dostosować. Swoje problemy mają również szkoły niepubliczne. Wychodzimy również im naprzeciw. Pomagamy niepublicznemu gimnazjum z Rakowca, któremu wynajmujemy klasy w Centrum Kształcenia Ustawicznego jak również wydzierżawiliśmy teren szkole z Włodarzewskiej. Trzeba pamiętać, że w tych placówkach zdecydowana większość uczniów pochodzi z Ochoty. – stwierdził w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Wysocki.

Pierwsi uczniowie przekroczą próg nowej szkoły we wrześniu 2018 r.

Życzmy im dużo szczęścia.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl