14°C bezchmurnie

Kultura - co nas czeka w nachodzącym sezonie?

Kiedy: 2017-02-17 , godzina: 09:52 | Gdzie: Cała Ochota

imprezy plenerowe, Kultura czeka nachodzącym sezonie - zdjęcie, fotografia

W ostatnich dniach Zarząd Dzielnicy Ochota zatwierdził kalendarz imprez kulturalnych na 2017 rok. Poza naszymi stałymi imprezami pojawi się nowość – plenerowy koncert muzyki rozrywkowej.  Prowadzone są rozmowy i dopinane szczegóły z gwiazdą muzyki disco polo, która zaśpiewa dla Państwa na początku września na wielkim koncercie.

Choć wszystko jest dopiero w trakcie ustalania dat, organizowania, dopinania budżetu to chętnie podzielę się z Państwem tym co będzie na pewno.

Okres wiosenno – letnio – jesienny będzie obfitował w sporą ilość wydarzeń kulturalnych.  

Jednym z pierwszych, ważniejszych wydarzeń będzie gala muzyki Country oraz majówka Tradycyjnie na Ludowo/Wielokulturowo w Parku Szczęśliwickim. 

Mam nadzieję, że znowu licznie będą Państwo uczestniczyć  w czerwcowe, sobotnie popołudnia na Potańcówkach.

Na ciepłe letnie wieczory szykujemy dla  Państwa koncerty muzyki klasycznej pod gwiazdami  w parku Szczęśliwickim.

Nie zapomnimy o naszych najmłodszych ochocianach – Przedszkolaki tradycyjnie będą mieć swoją imprezę w Hali OSiR Ochota  na ul. Nowowiejskiej, wszystkie dzieci Dzień Bajki pod chmurką a także jak co roku na przełomie maja i czerwca zaprosimy wszystkie dzieci do Parku Szczęśliwickiego na specjalnie zorganizowany dla nich Dzień Dziecka. 

Okres wakacyjny to czas aby troszkę odetchnąć i ruszyć pełną parą na jesieni. Zaraz po wakacjach odbędzie się wspomniany wcześniej koncert muzyki disco polo.

Jesień 2017 na terenie Ochoty to sporo wielkich i ważnych wydarzeń.  Początek września to też kolejna już impreza z cyklu „Uliczna Sztuka – Uliczne jedzenie Dzwiękzłam x Cooking Clash”

Druga połowa roku to też Spektakle teatralne, które Państwo bardzo lubią i chętnie w nich uczestniczą.

Wydział Kultury nie zapomina też o wszystkich obchodach patriotycznych. Planowane są liczne  uroczystości związane np. z obchodami 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 99 rocznicy odzyskania niepodległości czy 95 rocznicy wyboru Gabriela Narutowicza na Prezydenta Polski.

Liczę, że jak co roku każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie i tak jak zawsze licznie będą Państwo uczestniczyć w imprezach organizowanych specjalnie dla Was. Na bieżąco będę informować Państwa o konkretnych datach czy ustaleniach. 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl