26°C bezchmurnie

Mistrzowie mody z LO im. Dembowskiego

Konkurs „Stylizacje Modowe” podczas IX Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Adresowany był do młodzieży w wieku 10 – 19 lat zainteresowanej modą z lat okupacji oraz pierwszych lat powojennych.

Organizatorom Konkursu zależało na pogłębieniu poszukiwań artystycznych młodych twórców oraz zainteresowaniu ich historią. Moda może stać się drogą do poznania historii Polski tamtego okresu. Konkurs jest wyjściem naprzeciw potrzebom nowoczesnego patriotyzmu. Celem konkursu jest zainspirowanie młodzieży zdjęciami babć, dziadków oraz innych postaci ze starych fotografii do stworzenia swoich własnych stylizacji z epoki.

W tym roku zakwalifikowano do konkursu trzydziestu młodych projektantów, którzy zostali zaproszeni do udziału w finałowym etapie, który odbył się w Gdyni. Obok pokazu mody, podczas którego zaprezentowali swoje stylizacje, młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach, gdzie pod kierownictwem profesjonalnych kostiumologów, charakteryzatorów, projektantów mody poznali najważniejsze zagadnienia z zakresu charakteryzacji filmowej, fotograficznej, wizażu, a także stylizacji włosów.

W gronie uczestników finału znalazła się ósemka uczniów z LO im. Dembowskiego: Zofia Trocka, Natalia Mazurkiewicz, Paulina Cegielska, Weronika Majewska, Gabriela Fiszer, Patryk Gryglas, Piotr Żamojda i Wojciech Stępień.

Tak liczna reprezentacja szkoły to efekt pracy nauczycielek Kingi Stępień (język niemiecki, WOK) oraz Anny Kilen ( biologia). Program jest przygotowywany z młodzieżą przez rok w ramach zajęć Wychowania O Kulturze. Najlepsi uczniowie są zgłaszani do konkursu poprzez udział w castingu i prezentację zdjęć oraz opisu stroju.

Miło mi zakomunikować, że w tym roku pierwszą nagrodę w finale zdobył Patryk Gryglas a Gabriela Fiszer, Weronika Majewska i Natalia Mazurkiewicz zostały wyróżnione.

To nie pierwszy sukces uczniów z Dembowskiego. W zeszłym roku reprezentacja szkoły zdobyła 1 i 2 miejsce w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy zarówno młodzieży jak i nauczycielom.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl