0°C zamglenie

Moją pasją jest praca z młodzieżą i dla młodzieży

wywiady, Moją pasją praca młodzieżą młodzieży - zdjęcie, fotografia

Rozmowa z Irene Parzych, nauczycielką, kandydatką Ochockiej Wspólnoty Samorządowej do rady dzielnicy na Ochocie

- Czy długo mieszka pani na Ochocie?
- Na Ochocie mieszkam od 1985 roku i nie zamieniłabym jej na inną dzielnicę.

- Jako wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum na Barskiej pewnie pani żal tej szkoły?
- Szkoła, którą traktuję jak drugi dom wraz z młodzieżą, koleżankami i kolegami, rodzicami   jak najlepszą rodzinę, zmierza do wspomnień, wspaniałych wspomnień, ale w życiu trzeba  być gotowym na zmiany. Obecnie jest to XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda  Dembowskiego z Klasami  Gimnazjalnymi w którym pracuję jako nauczyciel wychowania   fizycznego. Ze smutkiem myślę o zbliżającym się momencie – usłyszenia dzwonka kończącego  etap istnienia Gimnazjum, ale wiem, że po prostu tak musi być.

- Czy pozostanie pani w murach tej szkoły do końca?
- W szkole przy Barskiej 32 będę pracowała do ostatniego dzwonka i zamknięcia drzwi  ( z łezką w oku) i powiedzenia do widzenia, żegnaj. Po wygaszeniu Gimnazjum nr 14, pragnę dalej pracować w szkole z młodzieżą. Moim marzeniem jest możliwość kontynuacji pracy w XLVIII  LO , gdzie będę mogła  dalej przekazywać swoją wiedzę młodzieży, rozwijać ich zainteresowania sportowe i taneczne. Ponadto pragnę kontynuować, wzmacniać i rozwijać pasję wolontariacką wśród młodzieży. Mogę śmiało powiedzieć – praca z młodzieżą i dla młodzieży -  to moje życie.

- Jakie pani ma plany?
- Jako przyszła radna zrobię wszystko, by każdy mieszkaniec Ochoty czuł się jeszcze bardziej bezpieczny, szczęśliwy i zdrowy oraz by nasza dzielnica była jeszcze piękniejsza. Będę otwarta na potrzeby każdego człowieka a mój program wyborczy będę realizowała wsłuchując się w słowa i oczekiwania mieszkańców naszej dzielnicy, bo to oni wiedzą najlepiej jak uczynić ją lepszą. Dlatego raz w miesiącu będę organizowała spotkania z wyborcami, na których będą mogli zgłaszać swoje postulaty , wymieniać się pomysłami i opiniami. Moje najbliższe plany  - prowadzenie bezpłatnych zajęć sportowych i tanecznych dla seniorów, młodzieży i dzieci oraz całych rodzin „SPORT  RODZINNY” w soboty 2 x w miesiącu po 2 godziny w budynku XLVIII LO  ul. Barska 32 Hala Sportowa. W październiku po raz pierwszy w naszej dzielnicy podjęłam się zorganizowania.

Ulicznego korowodu tanecznego „NAJPIĘKIEKSZY  POLONEZ  NA  OCHOCIE”  do udziału w którym już dziś Państwa zapraszam. Informacja  będzie podana do publicznej wiadomości na początku października.

Planuję organizowanie turniejów i rozgrywek sportowych dla mieszkańców Ochoty. W listopadzie, lutym i marcu zapraszam do udziału w ,,RODZINNYM TURNIEJU SPORTOWYM”, podczas którego drużyny złożone z najbliższych będą mogły sprawdzić swe siły w piłce nożnej, tenisie stołowym, badmintonie, a w czerwcu ,,TURNIEJU PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ”.

Organizacja koncertów dla mieszkańców naszej Dzielnicy, to kolejny mój plan. W styczniu zapraszam Państwa na koncerty ,,KOLĘD POLSKICH” oraz ,, PIOSENKA I TANIEC ŁACZĄ POKOLENIA”, a w maju ,,MATKA I OJCIEC TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA”. Ponieważ pomoc innym jest dla mnie ważna, będę dalej kontynuować pracę wolontariatu ,,Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni”.

- Słyszałam, że pani druga pasja jest taniec?

- Tak, tak – taniec jest moja pasją. Taniec daje bardzo dużo satysfakcji, pozytywnej energii i witalności. Odmładza fizycznie. Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Pozwala czuć się młodo. Jest jednym z niewielu hobby, które pary lub przyjaciele mogą uprawiać razem. Rozwija pewność i wiarę w siebie. Można uczyć się tańca i tańczyć i cieszyć się nim mając lat 5 jak i mając lat 95.

W szkole prowadzę bezpłatnie  grupę taneczną „Czternastki z Barskiej” Młodzież  występuje w pokazach tanecznych w uroczystościach szkolnych, dzielnicowych, koncertach dla rodziców.

Uwielbiam tworzyć choreografie do tańców: towarzyskich, nowoczesnych, tańców narodowych i historycznych oraz  tańców w kręgu. Nauka sprawia mi wielką satysfakcję.  Największą nagrodą jest dla mnie uśmiech młodzieży, radość i słowo dziękuję.

- Zdecydowała się pani kandydować na radną? Skąd taka decyzja i dlaczego z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej?

- Tak, długo zastanawiałam się nad podjęciem tej decyzji – która brzmi TAK.

Decyzja zapadła dlatego iż uważam, że moja pasja niesienia pomocy każdemu człowiekowi, rozwijania zainteresowań młodego pokolenia,  prowadzenia rodzinnych  zajęć sportowych, rekreacyjnych, będzie miała większy zasięg i będzie mogła bardziej efektywnie dotrzeć do większej liczby osób w różnym wieku, co pozytywnie wpłynie na zwiększenie komfortu mieszkańców naszej dzielnicy, poprawę ich zdrowia, samopoczucia i zwiększenie zadowolenia. Ochocka Wspólnota Samorządowa - dobre pytanie.

Dlaczego OWS? Dlatego, że chcę wziąć współodpowiedzialność za naszą dzielnicę i pozytywnie wpłynąć na wiele aspektów życia jej mieszkańców. Zainspirowały mnie działania i inicjatywy podjęte, które są w realizacji widoczne. 

 Pragnę dołączyć do grona ludzi, których inicjatywy i działania wpłyną na jeszcze większe zadowolenie mieszkańców, a nasza dzielnica Ochota, będzie najpiękniejszym i najszczęśliwszym miejscem w Warszawie i w Polsce.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl