18°C pochmurno z przejaśnieniami

Na co idą nasze pieniądze?

Terenami zieleni w dzielnicy na większości podwórek zajmuje się ZGN, tak jest i w przypadku Placu Baśniowego. Piękne miejsce gdzie mogą odpoczywać cale rodziny zarówno dzieci jak i osoby starsze. W ciepłe dni jest bardzo dużo osób odpoczywających na ławkach. Poprosiliśmy ZGN o przekopanie trawnika i posadzenie trawy. Prace zostały wykonane. Sami mieszkańcy w ciepłe dni podlewali trawę. Efekty są jednak opłakane. Nie wiem, w czym tkwi problem czy w jakości pracy czy umiejętnościach, czy jakości nasion trawy. Jedno i drugie to ZGN. Poniższe zdjęcie pokazuje, jakie są efekty prac.

Przykładem jak pracują firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni na Ochocie jest teren wokół Przedszkola nr 70 od strony Placyku baśniowego. W ubiegłym roku grupa mieszkańców napisała projekt, w wyniku, którego zostało posadzonych społecznie przez mieszkańców ponad dwieście pięćdziesiąt krzewów i kilka drzew.   Zieleń pięknie się przyjęła, ale cóż z tego jak nikt w tym roku nie pokusił się o podcięcie krzaków i skoszenie trawy.

 Wygląda to okropnie. Jak długo będzie się nam mieszkańcom wmawiać, że mamy firmy na Ochocie, które zajmują się zielenią. Czy pieniędzy, które są przeznaczane na firmy zatrudniane przez ZGN nie można oddać w ręce gospodarzy domów okolicznych wspólnot? Rezygnując z pracy firm ”zajmujących” się pielęgnacją zieleni jestem przekonana, że wtedy nasze zielone okolice wyglądałyby na pewno dużo ładniej.

Na co idą nasze pieniądze? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, Szczęśliwice - więcej informacji