25°C bezchmurnie

Niespokojnie we Włochach

polityka, Niespokojnie Włochach - zdjęcie, fotografia

Atmosfera w radzie dzielnicy Włochy jest nieco nerwowa. Grupa 6 radnych postanowiła odwołać z funkcji Przewodniczącego Rady Dzielnicy Andrzeja Krupińskiego.

Radni złożyli wniosek o odwołanie Andrzeja Krupińskiego ze stanowiska Przewodniczącego Rady Dzielnicy, a następnie złożyli wniosek o zwołanie sesji w tym celu. Wniosek radnych wskazywał datę 27 września (środa), godz. 16.00, jako dzień zwołania sesji. Przewodniczący Krupiński zwołał sesję wcześniej, w dniu 22 września (piątek) o godz. 12.00. W wyznaczonym przez Przewodniczącego terminie stawiło się tylko dwóch radnych: Andrzej Krupiński i Damian Pietrzyk. Tym samym – ze względów proceduralnych (brak kworum) - obradowanie było niemożliwe.  

Nie wiadomo jeszcze jaki obrót przyjmą próby odwołania przewodniczącego rady we Włochach? Należy przy tym pamiętać, że do skutecznego odwołania potrzebna jest bezwzględna większość głosów w obecności co najmniej połowy składu rady, która liczy 21 osób.

Andrzej Krupiński jest samorządowcem z długoletnim doświadczeniem. W poprzednich kadencjach pełnił już - ze wskazania Wspólnoty Dzielnicy Włochy - funkcje przewodniczącego rady oraz zastępcy burmistrza dzielnicy. W obecnej kadencji (2014 – 2018) wskazany przez WDW do zajmowania stanowiska przewodniczącego rady, zasilił szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl