9°C słabe opady deszczu

Parking pod Alejami a nie pod uczniami

Kiedy: 2018-06-13 , godzina: 00:17 | Gdzie: Szkoła Podstawowa 97 przy Spiskiej

konsultacje, Parking Alejami uczniami - zdjęcie, fotografia

O kontrowersyjnej budowie parkingu podziemnego oraz problemach z nią związanych dla szkoły i najbliższej okolicy pisaliśmy już nieraz. Od grudnia ubiegłego roku zadręczam pytaniami poszczególne instytucje. Jednak odpowiedzi nie jest zbyt wiele. Teraz im bliżej do konsultacji tym emocje z tym związane są coraz większe. Dochodzą kolejne grupy osób mocno zainteresowane tematem. Jesteśmy świeżo po spotkaniu z rodzicami, którzy obserwując profil i działalność szkoły zdecydowali się tutaj zapisać dziecko do pierwszej klasy bądź zerówki. Niestety potwierdza się to czego się obawialiśmy, po spotkaniu znaczna część z tych osób stwierdziła, że jeśli budowa dojdzie do skutku przeniosą swoje pociechy do innych placówek.

Tak naprawdę uważamy, że nie jest to tylko problem Szkoły Podstawowej nr 97( choć w głównej mierze tak), według nas jest to system naczyń połączonych, bo dzieci opuszczające szkołę będą musiały pójść do innej w okolicy.

Powtórzę po raz kolejny, tak jak już wcześniej apelowaliśmy można tę inwestycję zrealizować kawałek dalej pod Alejami Jerozolimskimi a nie pod boiskiem szkolnym. Być może byłby to pierwszy krok i znalazłby się odważny w mieście, by podjąć decyzję o ,, wyprostowaniu" drugiej nitki. Uważamy, że ulica Niemcewicza nie jest już w stanie przerobić kolejnego ruchu związanego z parkingiem. Rodzice i dzieci mówią jednogłośne NIE. Niedawno zakończyła się budowa pobliskiego apartamentowca. Nasze dzieci uczyły się przy szczelnie zamkniętych oknach przekrzykując się z nauczycielem. Rodzice i nauczyciele robili co mogli  by maksymalnie wyciszyć okna. Na boisku wdychali kurz z pobliskiej budowy. Dlatego jako cała społeczność szkolna mówimy stanowcze NIE. Jako Mieszkańcy tracimy większość miejsc naziemnych wokół szkoły.,, Zyskujemy"  większy hałas , spaliny i jeszcze większe korki.

Solidnie szykujemy się do tych spotkań i mamy nadzieję, że na wszystkie pytania uzyskamy bardzo szczegółowe odpowiedzi. Nie pozwolimy się zbyć ogólnikami. Na zdjęciach załączonych do opisu konsultacji na poszczególnych etapach wyłapaliśmy całą masę nieprawdziwych faktów. Widać z nich, że znaczna część decyzji i ustaleń nie była robiona w terenie tylko zza biurka. Do niedawna na jednej z grafik istniał Hotel Harctur z przynależnym parkingiem zamiast istniejącego od ubiegłego roku apartamentowca. To i wiele innych faktów pokazuje jak mało staranności i rzetelności włożono w analizę najbliższej okolicy.

Świeżo po podobnych konsultacjach w sprawie budowy parkingu jest osiedle Służewiec Południowy. Podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i tym jak przebiegały konsultacje. Utwierdziło to nas w przekonaniu jak bardzo musieli być czujni i na co musimy zwrócić uwagę. Serdecznie zapraszamy na konsultacje w najbliższą środę 13 czerwca od 17.00-20.00 oraz w sobotę 16 czerwca od 10.00 do 13.00.  w sali gimnastycznej szkoły. Już wiemy, że każdy głos będzie na,, wagę złota" i każdy poszczególny może być tym decydującym. Dlatego apelujemy o liczne przybycie. To tylko kilka minut i warto wyrazić swoje zdanie. Nasze hasło to:,, Parking pod Alejami a nie pod uczniami".

Do zobaczenia na konsultacjach.

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl