19°C krótka ulewa

Zerówka na Ochocie- 97 x TAK

„Zerówka”, to oddział przedszkolny, który ma za zadanie wdrożyć młodego człowieka do roli przyszłego ucznia. Trudno to jednak osiągnąć, jeśli oddział ten znajduje się w przedszkolu… Dlatego właśnie to „szkolna zerówka” określana jest mianem łagodnego wejścia w świat podstawówki, bo chociaż takie oddziały przedszkolne mieszczą się w szkole, to ich otoczenie w zasadzie nie różni się od przedszkola, a z drugiej strony roczne uczęszczanie do niego sprawia, że szkoła staje się światem, który dziecko powoli poznaje i kiedy wreszcie nadchodzi czas pójścia do klasy pierwszej przeżywa ono mniejszy stres ponieważ miejsce i otoczenie są mu dobrze znane.

Zalety oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 97:

1. Witamy w kolorowej i przyjaznej szkole…

Po wejściu do szkoły „zerówkowicze” mają tylko dla siebie wydzieloną, sympatyczną i dostosowaną do wieku szatnię, gdzie dzieci mogą zostawić swoje ubranie oraz zmienić buty.

Dalej małych uczniów wita wesoła, kolorowa sala wyposażona m. in. w rzutnik multimedialny, pomoce dydaktyczne oraz ciekawe zabawki, klocki i gry planszowe - tutaj dzieci uczą się i bawią.

Do dyspozycji „małych uczniów” jest również uwielbiana przez nich sala zabaw wyposażona w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia, m. in. basen z piłeczkami, mini ściankę wspinaczkową oraz mega-klocki z gąbki - jest to wspaniały sposób na zajęcia ruchowe w deszczowe dni i nie tylko…

Podczas ciepłych i słonecznych dni „zerówka” korzysta z nowoczesnego i zmodernizowanego placu zabaw wyposażonego w nowe urządzenia i miękką nawierzchnię. Zajęcia ruchowe odbywają się także na boisku do piłki nożnej ze sztucznej trawy, na boisku wielofunkcyjnym.

Kiedy nadchodzi czas na posiłek, nasza stołówka oferuje smaczne, urozmaicone i niedrogie obiady, których dodatkowym atutem jest to, że przygotowywane są na miejscu, a zatem są zawsze świeże i ciepłe.

Wszystkie ww. pomieszczenia (w tym również toalety przystosowane do wzrostu dzieci) mieszczą się na parterze i są przeznaczone dla oddziału przedszkolnego.

3. Uśmiechnięta Pani czeka….

Z dziećmi pracuje wspaniała – wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna (nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej), a siłą wspierającą są panie woźne, które z uśmiechem i anielską cierpliwością pomagają dzieciom przy codziennych czynnościach (ubieraniu, toalecie, jedzeniu itp.).

2. Wyruszamy w ciekawą podróż po wiedzę i umiejętności…

Oddział przedszkolny oferuje pełne przygotowanie do nauki w szkole. Nauczyciele wykorzystują w pracy z dziećmi ciekawy program edukacyjny dostosowany do wieku przedszkolaka. Umożliwiamy dzieciom rozpoznawanie i rozwijanie ukrytych talentów. W ramach codziennych zajęć dydaktycznych trwających pięć godzin dziennie, dzieci biorą udział w pozaszkolnych warsztatach muzyczno - tanecznych, lekcjach muzealnych, przedstawieniach teatralnych, zajęciach w kinie, itp. Uczestniczą także w programach profilaktycznych prowadzonych przez Straż Miejską i Policję. Dwa razy w tygodniu odbywają się lekcje języka angielskiego w grupach oraz (dla chętnych) lekcje religii.

3. Panie do zadań specjalnych…

Wszystkie dzieci objęte są opieką logopedy oraz pedagoga szkolnego. Na terenie szkoły funkcjonuje także gabinet pomocy przedmedycznej, który jest czynny pięć dni w tygodniu.

4. A po zajęciach wesoło spędzamy czas w świetlicy szkolnej…

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7.00 - 17.30 i obejmuje swoją opieką również dzieci z oddziału przedszkolnego. Od wielu lat grupę świetlicową prowadzą nauczyciele z dużym doświadczeniem, którzy proponują szereg bezpłatnych zajęć, m. in.: zajęcia czytelnicze, zajęcia o charakterze patriotycznym, zajęcia kultywujące tradycje (m. in. Andrzejki, Mikołajki). Nie brakuje również konkursów bajkowych, plastycznych, sportowych i innych. Od przyszłego roku planujemy również zajęcia taneczne…

Dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do występów artystycznych, m. in. prezentując swoje talenty kilka razy w roku.

5. Dla każdego coś miłego…

Już od wielu lat w ofercie naszej szkoły funkcjonują zajęcia fanny judo dla „zerówkowiczów” prowadzone przez Stowarzyszenie Columbus dwa razy w tygodniu. Stanowią one doskonały wstęp do treningów judo, w których w naszej szkole każde dziecko może uczestniczyć już od klasy pierwszej…

Rodzice mogą również zapisać dziecko na zajęcia języka angielskiego, nauki gry na gitarze oraz wiele innych.

Aby poznać nas bliżej już dziś zapraszamy na Dzień Otwarty, który planowany jest we wtorek 7 marca 2017r. od godz.17.30 do 19.00.

Przyjdź i zobacz na własne oczy, że nauka Szkole Podstawowej nr 97 to niezwykła przygoda, wesoła zabawa i o wiele, wiele więcej !!!

Iwona Sękalska-Marciniak, Ewa Gańko

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

szkolnictwo, Stara Ochota - więcej informacji