6°C bezchmurnie

Zmieniamy Ochotę

wywiady, Zmieniamy Ochotę - zdjęcie, fotografia

Rozmowa z Grzegorzem Wysockim, zastępca burmistrza dzielnicy Ochota, liderem Ochockiej Wspólnoty Samorządowej

W swoim programie piszecie o udogodnieniach dla rowerzystów i wytyczaniu no3wych ścieżek rowerowych. Czy nie widzicie, co się dzieje na Ochocie z tymi ścieżkami i możliwością jazdy pod prąd na ulicach osiedlowych? Przecież to bardzo denerwuje mieszkańców.

Nie doczytałaś do końca. Bo piszemy o tym, że rozwój sieci dróg rowerowych nie może odbywać się kosztem innych użytkowników. Nie może być tak, że powstanie ścieżki rowerowej zagraża bezpieczeństwu pieszych, ogranicza ruch samochodowy czy likwiduje możliwości parkowania samochodów. Będziemy konsekwentnie wspierać mieszkańców w ich protestach w tej sprawie. Jednocześnie chcemy podnieść poziom wiedzy rowerzystów. Wprowadzimy obowiązkowe kursy na kartę rowerową dla wszystkich uczniów ochockich szkół.

Odpowiadałeś w ostatnich latach za oświatę. Masz się, czym pochwalić?
Co tu dużo mówić. Podam kilka liczb. Nakłady remontowe podwoiliśmy z 3,5 mln do ponad 7 mln i to nie jednorazowo tylko już drugi rok. Zwiększyliśmy nakłady na oświatę w przeciągu czterech lat o ponad 50 mln. To jest o 40% tego, co zastaliśmy w roku 2013. Wyremontowaliśmy lub zbudowaliśmy prawie wszystkie place zabaw w przedszkolach. Zbudowaliśmy halę dydaktyczną w Samochodówce, hale sportową w LO im. Kołłątaja, którą nasi poprzednicy budowali ponad 9 lat. Hala w LO im. Słowackiego jest w trakcie budowy i w przyszłym roku będzie gotowa. Kończymy budowę internatu w LO im. Staszica. Nie potrafię zliczyć ilości boisk i innych rzeczy. Jest tego dużo. Zmieniliśmy Ochotę

Nowa hala w LO im Kołłątaja

Co z Parkiem Zachodnim?
To jakieś fatum. Najpierw były roszczenia. Potem tramwaj na wolę. Potem brak pieniędzy. Potem wyłonienie wykonawcy, który robił, robił i zbankrutował. Teraz na dwóch przetargach nikt się nie zgłosił, aby go dokończyć. Ale damy radę. W przyszłym tygodniu mam nadzieje, że przekażę bardzo dobra informację. Dobrze, że Ania Zbytniewska nie widzi naszych zmagań, bo już by jej serce stanęło.

Co możesz powiedzieć o waszej liście kandydatów do rady dzielnicy?
Ostatnio jeden z naszych rywali w wyborach powiedział mi ukradkiem, że na naszej liście zna wszystkich kandydatów. I tak jest. Ochocka Wspólnota Samorządowa wystawiła 28 kandydatów, którzy działają na Ochocie nie od dziś. Wszyscy oprócz swojego życia rodzinnego, zawodowego są zaangażowani w działania na rzecz naszej dzielnicy. Powtarzam wszyscy. Z taką ekipą można na Ochocie przenosić góry. Przepraszam może tą jedyną, czyli w parku Szczęśliwickim ( śmiech).

Kandydujesz na Starej Ochocie?
Tak. Liczę na poparcie mieszkańców. Przede wszystkim liczę na środowiska rodziców i nauczycieli. Ale również wszystkich aktywnych ludzi, którym pomogłem w wielu sprawach. Mam zaszczyt startować na jednej liście z Dorota Patrycją Stegienką, której nikt nie dorówna. Jak na nią patrzę to przypomina mi taką dziewczynę z Tarczyńskiej, którą poznałem 25 lat temu. Miała na imię Ania. A na nazwisko Zbytniewska. Jej już nie ma, ale dobrze zastępuje ją Dorota 

Rozmawiała Anna Szumowska
 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl