8°C bezchmurnie

Kładka - solą w oku dzielnicy

urządzenia publiczne, Kładka solą dzielnicy - zdjęcie, fotografia

Sprawa zamkniętej kładki na Rakowcu i starania Mieszkańców o jej odbudowę przybierają rozmiar słabej jakości "telenoweli". W tym odcinku, w roli głównej: Pani burmistrz Katarzyna Łęgiewicz i radni Ochoty.

Dzięki nagłaśnianiu tematu sprawa trafiła na obrady ostatniej sesji Rady Dzielnicy. Dobrze, że temat został dostrzeżony przez radnych, szkoda że nie do końca wybrańcy narodu mają pomysł - jak sobie  z tym poradzić.  Kiedy w końcu zaczęli dyskutować o kładce nie mogli się dogadać w sprawie stanowiska względem rady miasta. Pani Burmistrz stwierdziła, że być może jest zbyt słabym partnerem do rozmów z PKP, a być może nie posiada odpowiedniego zaplecza by stanać do rozmów z kolejarzami. 

Odbudowa kładki - jeśli do niej dojdzie w co głęboko wierzę - pochłonie sporą kwotę. Kiedy radni mogli zyskać poteżny argument w rozmowach z PKP, a mianowice wystosować stanowisko do rady miasta o zabezpieczenie środków na ten cel, większość z nich zagłosowała przeciwko... Nie wiem skąd taka decyzja, przecież nie od dziś wiadomo że PKP Nam tej kładki nie odbujduje, bo pewnie mało ich to obchodzi,dlatego zwrócenie się do miasta o finanse byłoby decyzją jak najbardziej słuszną... Mieszkańcy wciąż walczą o kładkę zbierajac podpisy i organzując kolejne pikiety w jej obronie. Tymczasem radni Ochoty, z niezrozumiałych powodów, nie byli w stanie poprzeć większością głosów stanowiska w tej sprawie. Żenada, a mówiąc w konwencji serialu - tandeta. 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl