Reklama

Propaganda aż mnie zamurowało

27/06/2026 06:19

Mamy już upały a tutaj nasz burmistrz zamiast zastanowić się, co tutaj zrobić dla obywateli to za pomocą wybitnych propagandzistów karmi nas banialukami rodem z Ratusza Warszawskiego. Zamiast przypomnieć sobie, co robili poprzednicy to zasłania się bzdurnymi pomysłami, aby zapraszać do Urzędu ludzi, aby się schłodzili(przy klimatyzacji zafundowanej przez społeczeństwo, ludziom, co sprawują władzę).
·Niektórzy na widok korytarzy urzędowych mają przykre doświadczenia i teraz będą specjalnie z całymi rodzinami pędzić do niby gościnnych murów urzędu?

Zacytuję rewelacje, jakie mają dla nas nieboraków nasi wspaniali urzędnicy-

„ Nadeszła fala upałów. Ale trzymamy rękę na pulsie! Przygotowaliśmy listę miejsc chłodu na Ochocie dostępnych przez cały tydzień już od najbliższego weekendu włącznie: Urząd Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a otwarte: sobota i niedziela w godz. 10:00-18:00, pon w godz. 8:00-18:00, wt-pt w godz. 8:00-16:00 Targowisko Zieleniak, ul. Grójecka 97 otwarte: sobota w godz. 8:00-12:00, a pon-pt w godz. 8:00-18:00 Ośrodek Kultury Ochoty OKO, ul. Grójecka 75, otwarte: sobota i niedziela w godz. 10:00-20:00

Każde z miejsc jest klimatyzowane, zapewnia dostęp do toalety oraz darmowej wody pitnej dla ludzi, a także miski z wodą dla psów.
A jakie działania podjęliśmy w terenie?
W ostatnim czasie zakończyliśmy serwis dwóch poidełek w Parku Pięciu sióstr oraz w Parku Marii Skłodowskiej Curie.
Są one sprawne i dostarczają w pełni bezpieczną wodę pitną od Warszawskiej Kranówki.
Mają one również specjalną misę, z której mogą korzystać zwierzęta.

Ponadto w parku słynnej noblistki blask odzyskały inne instalacje wodne, jak tężnia i wodospad, a chłód zapewniają również funkcjonalne meble miejskie pod drzewami.
Dzięki pracy ZGN Ochota zmiany przeszedł również Plac Baśniowy, na którym obok boiska stanęła stylowa kurtyna wodna.

Przypominamy też, że zapasy wody można uzupełnić na ul. Pasteura oraz ul. Barskiej, gdzie mieszczą się ujęcia wody oligoceńskiej.

A to jeszcze nie koniec!

W ramach projekt Budżet obywatelski w Warszawie 2026 projektujemy dodatkowe poidełka, które staną niebawem m. in. w Parku Szczęśliwickim, Parku Malickiego oraz Fortach Korotyńskiego. Niebawem otwarte zostanie również zabytkowe ujęcie wody na Skwerze Alfonsa Grotowskiego, które także realizowane jest w ramach projektu, BO. „

Normalnie mamy jak w niebie, zapraszają do Urzędu i OKO zapewniają darmową wodę i toaletę oraz miskę dla psa, podjęli działania w dwóch parkach, Dzięki ZGN na placu Baśniowym stanęła stylowa kurtyna wodna.

To ja się pytam gdzie są kurtyny takie nie stylowe, ale były na Placu Narutowicza i pod Zieleniakiem.

Gdzie poidło, które owszem sam krytykowałem z Dickensa i Grójeckiej (krytykowałem, bo stało na środku często zatłoczonego chodnika, gdzie i rowerzyści się trafiają jak ich tam nie powinno być?.

·Dlaczego fontanna z Placu Pod skrzydłami działa jakby nie działała?

Jak było zimno a i owszem działała tak jak trzeba, tylko nikomu nie była potrzebna.

Na koniec podpieranie się Budżetem Obywatelskim trochę nie jest na miejscu, gdyż jest to z nazwy obywatelski a nie urzędowa gratyfikacja dla poddanych.

Przecież obywatele mają prawo wydać na swoje potrzeby marne pieniądze a przy Waszym budżecie to jest malutki procent.

Więc ja się pytam gdzie idą Wasze pieniądze skoro, co roku mamy coraz to mniej zrobione?

Za komuny miałem na podwórku czynną fontannę, więcej ławek i zabawki dla dzieci.
Teraz bogactwo u Was aż w oczy razi a na zwykłych podwórkach nędza i rozpacz.
Teraz owszem mamy tylko przednią propagandę, która wiele potrafi wymyśleć sztuczek, tak żeby potencjalny czytelnik mógł pomyśleć, ze jest zaopiekowany, ale to tylko złudzenie

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/06/2026 06:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo iOchota.pl




Reklama