0°C mgła

Makulatura na misje - zbiórka w parafii na Dickensa

Kiedy: 2018-09-24 , godzina: 10:00 | Gdzie: w parafii Opatrzności Bożej przy ul. Karola Dickensa 5.

Gospodarka odpadami, Makulatura misje zbiórka parafii Dickensa - zdjęcie, fotografia

No i nastał ten czas, kiedy większość z nas już pożegnała się ze słodkim, wakacyjnym czasem, a studencka brać goni za jego ostatnimi dniami. Latoś nie brakło ani słońca, ani prawdziwie afrykańskich upałów. Pewnie niejeden uznał, że jak na naszą ojczystą Polskę było tego nawet nieco za dużo. Przyznam się, że kiedy wracam myślami do magicznej liczby 35, którą co i rusz przeskakiwał słupek w termometrze za moim, warszawskim oknem, natychmiast wyrasta mi przed oczami bezkres półpustynnych przestrzeni, po których dzień w dzień wędrują miliony czarnoskórych dzieciaków z wiadrami na głowie. A bywa, że maszerują tak i po dziesięć kilometrów w jedna stronę. Idą, by przynieść rodzinie nieco wody. Idą, bo bez niej człowiek musi umrzeć zazwyczaj po 3,4 dniach. A ja sięgałem sobie w tym czasie do drzwiczek lodówki i gotowe - ekstra zimna, z bąbelkami lub bez.

Stop. Było, już mija (choć nie tam, w Afryce). Pora złożyć głęboki ukłon tym wszystkim, którzy nie bacząc na „saharyjskie” upały znosili makulaturę i w lipcu i w sierpniu. A naznosili jej wiele ton. I tak na pozycję lidera wysunęli się parafianie od św. Jakuba. Tym zaszczytniejsze ich prowadzenie, że zbierali makulaturę na budowę misyjnych studni w lipcu, gdy na ulicach Ochoty świeciło pustkami, nawet w godzinach komunikacyjnego szczytu. Dziękujemy proboszczowi tej dekanalnej parafii, ks. prałatowi Henrykowi Bartuszce i wszystkim wikarym i rezydentom, którzy niestrudzenie przez okrągły miesiąc zachęcali wiernych do udziału w zbiórce. Efekt rewelacyjny – pięć i pół tony papieru i kartonów. Kłaniamy się także parafianom od Zwiastowania Pańskiego, którzy swój wkład w dzieło misyjne wnieśli w sierpniu, a w sposób szczególny dziękujemy grupom modlitewnym tej parafii. No i permanentne słowa podziękowania dla burmistrza Grzegorza Wysockiego, który od początku patronuje akcji wspiera ją z całych sił otwierając na różne drzwi. To dzięki takim postawom krok po kroku zbliżamy się do dnia, w którym rozpocznie się odwiert naszej, ochockiej studni głębinowej (cyt, to jeszcze poufne – najprawdopodobniej w Kamerunie).

W tym miesiącu będziemy dopingować parafian od Opatrzności Bożej. Tu zbiórka makulatury odbędzie się 24 i 25 września (ostatni poniedziałek i wtorek miesiąca) na terenie przykościelnym przy ul. Dickensa. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców tego rejonu, by już przeglądać pawlacze i piwnice w poszukiwaniu: zbędnych gazet, czasopism, zniszczonych książek, niepotrzebnych opakowań tekturowych i wszelkiego rodzaju papieru (choćby najdrobniejszych ścinek). Pamiętajmy! Liczy się każdy kilogram, bo 1 kilogram makulatury w Polsce zamienia się na wodę dla ośmiorga ludzi w Afryce!

OPUS PRO MISSIO

www.opuspromissio.pl

Zbiórka makulatury na misje we wrześniu odbędzie się w dniach 24 i 25 (poniedziałek i wtorek) w parafii Opatrzności Bożej przy ul. Karola Dickensa 5.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl