3°C bezchmurnie

Parking na Spiskiej – odwołano konsultacje!?

parkowanie, Parking Spiskiej odwołano konsultacje! - zdjęcie, fotografia

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przygotowanie studium wykonalności, analizy finansowej oraz wielobranżowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej miejskiego parkingu podziemnego na Ochocie. Ma powstać pod boiskiem szkolnym na terenie Szkoły Podstawowej nr 97 im. Leona Kruczkowskiego przy ul. Spiskiej. Przygotowywana koncepcja ma obejmować także odtworzenie oraz zagospodarowanie poziomu terenu oraz wyposażenie w urządzenia (m.in. boisko do koszykówki, siatkówki, bieżnie, siłownia plenerowa). Parking ma mieć, co najmniej 400 miejsc parkingowych na dwóch, w tym również dla osób niepełnosprawnych, oraz co najmniej cztery stanowiska umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych.

Inwestycja wywołała wiele emocji. Najczęściej negatywnych. Radna Dorota Stegienka ( Ochocka Wspólnota Samorządowa) skierowała do ZTM wiele pytań, na które dostała wiele wymijających odpowiedzi ( pytania i odpowiedzi można przeczytać tutaj).

- Pierwsze sygnały o budowie parkingu podziemnego rozbudziły nadzieję na poprawę możliwości parkowania w okolicy. Jednak, gdy entuzjazm opadł mieszkańcy i rodzice uczniów ze szkoły 97 zaczęli analizować wszystkie za i przeciw. Chwilę po pojawieniu się informacji otrzymałam mnóstwo pytań i maili z prośbą o dopytanie i odpowiedź na pojawiające się pytania. – opowiada pani radna Stegienka.

ZTM zapowiadał w tej sprawie szerokie konsultacje. Miały obyć się w połowie kwietnia.

- Tak potwierdzam. Przedstawiciele ZTM i firmy, która miała przeprowadzić konsultacje kontaktowali się ze mną. Rozmawialiśmy o formule konsultacji. My upieraliśmy się, że rozmowa z mieszkańcami ma dotyczyć najpierw tematu zasadniczego tzn. czy w tym miejscu należy budować parking i komu on ma służyć a dopiero potem możemy rozmawiać o tym jak ma wyglądać i jak go wybudować. Zaproponowano wstępny termin 15 kwietnia. Kilka dni temu odwołano to spotkanie nie podając kolejnego. – stwierdził w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Wysocki

Informacje o odwołaniu konsultacji potwierdzają również nasi informatorzy ze szkoły na Spiskiej.

Cisza w tej sprawie jest zagadkowa. Albo odstąpiono od pomysłu budowy parkingu albo ZTM chce przeczekać do wyborów, aby w nowej kadencji forsować projekt przy pozorowanych konsultacjach, które już nie raz w innych przypadkach miało miejsce. Czas pokaże. Nasza redakcja z uwagą będzie śledzić i relacjonować kolejne ruchy w tej sprawie.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl