14°C lekkie zachmurzenie

Pole Mokotowskie - rozdajemy działki

Jak sami napisali na FB „dostali działkę – do posprzątania J”. Tak drodzy czytelnicy Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Upośledzonych Umysłowo „Wiara i Nadzieja”, działające w naszej dzielnicy postanowiło posprzątać niezagospodarowana działkę przy ulicy Ondraszka ( Pole Mokotowskie ). Wybrałem się zobaczyć to na własne oczy. Oniemiałem. Szło im niezwykle sprawnie. Pod fachowym nadzorem wychowawców podopieczni domu przy ul. Bohaterów Września zabrali się do pracy. Jedna grupa zbierała śmiecie, druga znosiła gałęzie a trzecia ogarniała samosiejki i drzewa. Będą podobno robić to, co czwartek w ramach zajęć warsztatowych. W planach koszenie zielska, a w przyszłości może nawet nasadzenia. Są wspaniali i dzielni. Nie mam słów. Pewnie na koniec zrobimy wspólnego grilla. Może są inni chętni. Mamy jeszcze kilka działek do „dania”. Chętnych proszę o kontakt.

 

***

Celem działalności Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Upośledzonych Umysłowo „Wiara i Nadzieja” jest propagowanie idei integracji społecznej osób niepełnosprawnych, wspieranie osób i instytucji w przełamywaniu barier społecznych i błędnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności, tworzenie i wspieranie placówek edukacyjnych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz pomocowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

W chwili obecnej działalność Stowarzyszenia skupia się na prowadzeniu od 2001 roku Warsztatu Terapii Zajęciowej mieszczącego się przy al. Bohaterów Września 7 w Warszawie. Stowarzyszenie wspiera WTZ w realizacji celów z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, uczestniczących w terapii, a także zapewnia doradztwo oraz pomoc ich rodzinom i opiekunom. Szczegóły http://www.wtz-wiarainadzieja.pl/

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, Stara Ochota - więcej informacji