ZTM obiecał - ZDM przejął obietnicę i co dalej? cz 2 .

problemy, obiecał przejął obietnicę dalej - zdjęcie, fotografia
Jerzy Pawlonek - blog 20/02/2019 20:03

Ze dwa lata temu napisałem artykuł opisujący stan drogi dla rowerów przy ulicy Grójeckiej w okolicy ulicy Opaczewskiej. Mija już 6 lat jak przyznano mi urzędowo rację, że jest to bardzo niebezpieczne miejsce i obiecano, że przy wymianie starej wiaty przystankowej przestawią trochę nową tak, aby było bezpiecznie. Do dnia dzisiejszego i jeszcze trochę(trochę -kilka lat) dłużej będzie taki stan istnieć -dopóki kogoś tam nie zabije. Dlaczego teraz akurat to piszę (każdy inny termin byłby równie niewłaściwy). Niedawno redaktor naczelny napisał artykuł na temat przejazdu rowerowego na ulicy Banacha przy ul. Grójeckiej i o braku oznakowania przejść dla pieszych. W komentarzach niejaki MA DMO umieścił powątpiewający post na to, że do kogo ja pisałem o problemie tego miejsca ? Co bym nie odpowiedział to i tak nie wyjaśnię stosunki moje z ZDM a w szczególności po obietnicach przesunięcia przystanku i dlatego nauczony tym, że nie warto z tymi Panami korespondować ad akta, więc wyrosłem z pisania głupot w stylu " w związku z art. ustawy nr. ustęp nr. pisuar nr. uprzejmie proszę o zamontowanie bidetu itp. i itd." Po prostu za stary jestem, aby bawić się w urzędniczą nowomowę, która i tak praktycznie do niczego nie prowadzi? Jak zechcą -zrobią, jak nie to parę lat trzeba się męczyć a oni i tak wymyślą jakieś powody opóźnień normalnego zdroworozsądkowego działania. W takim razie to wstyd, że ludzie na stanowiskach muszą mieć parę segregatorów pism, aby coś normalnego się zadziałało. Kiedyś wyśmiewałem się publicznie na łamach Informatora, że było za dużo przejść na Banacha jak na tak krótkim odcinku i zakończonym słupem lub później straganem po to by następnie nabijać się, że piesi powinni fruwać gdyż dla nich przygotowano miejsce dopiero na wysokości kiosku z farbami. Więc jak powinno być? Swoją drogą widząc sposób działania i ilość pism wystosowywanych przez aktywistów miejskich do różnych urzędów i w różnych sprawach (mądrych i głupich) człowiek na stare lata zraził się do pism urzędowych.Bawcie się sami ja będę opisywał tylko efekty.

ZTM obiecał - ZDM przejął obietnicę i co dalej? cz 2 . komentarze opinie

  • MA DMO 2019-02-23 16:33:25

    czując sie wywołanym do tablicy proszę zapoznać się z uchwałą Rady Warszawy nr. VII/141/2019 z dnia 14.02.2019 roku. sprawę załatwiło jedno pismo właściwej treści.

  • Jerzy Pawlonek 2019-02-24 17:30:19

    Jakaś tajna uchwała? Zresztą uchwała uchwałą a problem dalej istnieje i papier jakby był to i tak nie zmieni rzeczywistości .Szukałem tej rzekomej uchwały-tu-https://bip.warszawa.pl/searchadvanced.htm?Search=uchwa%c5%82a+Rady+miasta+Warszawy+VII%2f141%2f2019+z+dnia+14.02.2019&FileType=1&SearchType=0

  • MA DMO 2019-02-24 21:51:33

    nie nie tajna tylko opublikowana w BIP -e. https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/5BA8407A-28E7-4DDA-8127-56E96144E6D0,frameless.htm

  • MA DMO 2019-02-24 21:53:02

    www.bip.warszawa.pl/NR/exeres/5BA8407A-28E7-4DDA-8127-56E96144E6D0,frameless.htm

  • MA DMO 2019-02-24 21:58:42

    faktycznie link nie wchodzi ale: www bip.warszawa.pl - następnie na środku strony ikonka akty prawne, następnie klikamy uchwały rady i znajdujemy odpowiedni numer - potem juz tylko trzeba poczytać. ZDM ma 3 miesiące na wykonanie uchwały zresztą jest za zimno na malowanie pasów.

  • Jerzy Pawlonek 2019-02-25 18:11:35

    Nareszcie , po wielu staraniach przeczytałem i mogę tylko określić taki stan -"głupota do potęgi...." to aż Rada Warszawy musiała uchwalać coś co zwykły nawet taki jak ja robol wie ,że coś jest nie tak?Świat się kończy i może roboli wysłać do rządzenia a tych pseudo wyedukowanych naukowców do roboty?A tak merytorycznie to ja w tym artykule nacisk kładłem na przystanek przy Opaczewskiej o nazwie Bitwy Warszawskiej 1920r. 02-też musi się zająć Rada Warszawy ? czy od razu Prezydent RP. ? Filozofowie z Fb w komentarzach pod tym artykółem chcą wiedzieć jaka liczba jest odnotowana wypadków przy tym przystanku? Znowu napisze -świat się kończy skoro dalej ludzie chcą wypadków śmiertelnych aby zacząć działać w myśl zasady" Polak mądry -po szkodzie". Gołym okiem widać ,że jest to niebezpieczne przejście dla pieszych , niebezpieczne dla rowerzystów a i kierowcom pewnie też przyjemności nie sprawia kręcenie głową i rysowanie w razie czego sobie samochodu. Wystarczy odsunąć ze 3 do 4 metry wiatę i wszyscy mają lepszą widoczność. Wystarczy tylko chcieć i myśleć trochę za innych co będą korzystać z takich przepraw.

  • MA DMO 2019-02-25 19:43:13

    by potwierdzić ta głupotę zapraszam do lektury interpelacji Radnego Łukasz Gawrysia w tej samej sprawie - nr. 665 z dnia 24-09-2018 - proszę przeczytać odpowiedź właściwego biura ratusza. ta odpowiedź tylko utwierdziła mnie w przekonaniu o słuszności złożonej skargi na działanie ZDM.

  • Jerzy Pawlonek 2019-02-25 21:12:51

    Dalej nie rozumiemy się mi chodziło o inne miejsce . To miejsce trochę rozumiem ZDM gdyż sam kiedyś pisałem ,że malować pasy zaraz przy krawędzi jezdni jest szkodliwe dla rowerzysty który nagle czasami musi przyhamować zjeżdżając z jezdni i wtedy przy wilgoci nie ma "kozaka " aby nie wpadł w poślizg . Zdarza się też ,że zaraz są zakręty za takimi pasami i tak jak przy Rondzie Zesłańców na zakręcie i malowanie w niektórych miejscach jest niewskazane . Są teraz i będą wprowadzane inne tak zwane szykany na drogach dla rowerów (dlatego staram się nie jeździć po ddr-kach), no cóż samo lobby rowerowe wprowadza się w takie wynalazki i tak jak kiedyś przyjęło ze zrozumieniem ( lub dali sobie wcisnąć ciemnotę ,że to dla ich dobra)słupki na środku drogi .Teraz w tym przypadku Banacha pewnie skończy się namalowaniem jednych pasów ale i tak rowerzysta będzie musiał na drodze od wysokości bloku aż po wjazd na skrzyżowanie traktować to miejsce jako strefę z pierwszeństwem dla pieszych. Przyzwoitość i kultura do tego zobowiązuje a i prawo też jest po stronie pieszych , więc płakać nie ma o co .A jak się nie podoba taka jazda -zapraszam na jezdnie .

  • MA DMO 2019-02-25 21:28:54

    Panie Jerzy - rozumiem że chodzi o inne miejsce.Pan ze swojej strony powinien sie posłużyć platformą epuap i tam na adres miasta złożyć skargę na działanie ( a właściwie brak działania) ZDM załączając stosowne dokumenty - korespondencję w tej sprawie z umotywowaniem "bezczynności" - tylko lojalnie uprzedzam bez papierów na zasadzie widzimisię w żadnej instytucji nic nie da się załatwić. Kiedyś jak się spotkamy osobiście ( na jakiejś "imprezie dzielnicowej") to pogadamy.