7°C rozproszone chmury

Konsultacje w sprawie parkingu pod boiskiem na Spiskiej

Kiedy: 2018-06-13 , godzina: 16:00 | Gdzie: Szkoła Podstawowa 97 przy Spiskiej

parkowanie, Konsultacje sprawie parkingu boiskiem Spiskiej - zdjęcie, fotografia

Pod koniec ubiegłego roku w mediach i na portalach społecznościowych pojawiła się informacja, że Miasto przystępuje do realizacji budowy parkingu pod boiskiem szkoły 97 na ulicy Spiskiej. Problem parkowania w Dzielnicy Ochota omawiany jest przy każdym możliwym spotkaniu. Brak miejsc postojowych ogólnodostępnych dla mieszkańców budzi przy okazji różnych spotkań i debat dużo emocji. Pierwsze sygnały o budowie parkingu podziemnego rozbudziły nadzieję na poprawę sytuacji. Jednak, gdy entuzjazm opadł mieszkańcy i rodzice uczniów ze szkoły 97 zaczęli analizować wszystkie za i przeciw.

Wywalczone, przekładane, odwoływane konsultacje w sprawie budowy parkingu podziemnego pod Szkołą Podstawową nr 97 ODBĘDĄ SIĘ! Po wielu spotkaniach i dyskusjach ustalono terminy:
13 czerwca ( środa) od godz.16-20 oraz
16 czerwca ( sobota) od godz.10-15.

Konsultacje ODBĘDĄ się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 97.

Mam nadzieję, że Zarząd Transportu Miejskiego podczas tych spotkań odpowie mieszkańcom na stawiane od dawna pytania. A jest ich dużo:

1.Jakie warunki, kryteria i analizy zdecydowały o lokalizacji tej inwestycji?

2.W przypadku budowy-, jaki przewidywany jest czas realizacji?

3.Gdzie m. st. Warszawy przewidziało wjazd i wyjazd( ma to ogromne znaczenie w przypadku zwiększonego natężenia ruchu i zmian lokalnych ulic takich jak Niemcewicza i Spiska)?

4.Czy są analizy, które uspokoją mieszkańców, że budynki położone w sąsiedztwie są niezagrożone ( osadzanie się budynków, pękanie ścian)?

5.Jaki będzie koszt użytkowania takiego miejsca parkingowego dla mieszkańców ( mieszkańcy liczą, że byłoby to za cenę abonamentu mieszkańca- w przypadku wyższych  opłat istnieje obawa, iż z parkingu nie będą korzystali mieszkańcy a jedynie pracownicy okolicznych biurowców, co w znacznym stopniu zwiększy ruch- większość parkingów naziemnych posiada dużo wolnych miejsc)?

6.W przypadku budowy parkingu, na jaki okres dzieci i młodzież będą miały wyłączone boisko z użytkowania?

7.Jaki jest plan zagospodarowania zajęć WF dla ośmioklasowej szkoły podstawowej bez boiska?

8.Czy wzięto pod uwagę, że boisko wyłączone przez długi czas, nadmierny hałas mogą niekorzystnie wpłynąć na przyszłe nabory do szkoły 97 ( rodzice obawiają się kolejnego hałasu, gdyż niedawno zakończono pobliską inwestycję apartamentowców przy ul. Niemcewicza- z tego powodu wszystkie lekcje odbywały się przy szczelnie zamkniętych oknach)?

9.Czy w przypadku realizacji tej inwestycji m.st. Warszawa odbuduje ( w miarę nowe) boisko, wzbogacając je o dodatkową infrastrukturę i oświetlenie?

10. Czy budowa parkingu podziemnego ma związek z  wyczekiwanym przez mieszkańców, wyprostowaniem" Al. Jerozolimskich?

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkania. Mamy nadzieję, że każdy będzie mógł się wypowiedzieć.

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl