26°C bezchmurnie

Nowa infrastruktura i „zielona fala” na ul. Żwirki i Wigury

ulice, infrastruktura „zielona fala” Żwirki Wigury - zdjęcie, fotografia

Do końca tego roku – jak podaje Zarząd Dróg Miejskich - na ulicy Żwirki i Wigury powstanie nowa infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz „zielona fala” w sygnalizacji świetlnej dla kierowców.

Na całym odcinku ulicy Żwirki i Wigury, od ul. Wawelskiej do ul. 17 Stycznia powstanie ścieżka rowerowa i droga dla pieszych. Dotyczy to obu stron ulicy, przy czym w rejonie jednostki wojskowej, po stronie dzielnicy Włochy, mogą wystąpić opóźnienia, ponieważ najpierw realizowane będą prace związane z instalacjami podziemnymi.

Prace remontowe przewidują także zmiany w istniejącej infrastrukturze drogowej. Pasy ruchu na wiadukcie kolejowym między ul. 1 Sierpnia i ul. Wyjazd, zostaną zwężone, a latarnie przesunięte tak, aby po obu stronach konstrukcji wiaduktu zmieścił się szeroki pas pieszo – rowerowy. Następna zmiana dotyczy skrzyżowania ul. Racławickiej, z której skręt w lewo , w ul. Żwirki i Wigury w kierunku lotniska, będzie możliwy z dwóch pasów ruchu, w wydzielonej fazie świetlnej.

Gruntowny remont przejdą także sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Żwirki i Wigury, a sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Hynka zostanie wymieniona w całości na nową ; powstaną też nowe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów, oraz nowe chodniki.  Wszystkie skrzyżowania będą działać w pełnej akomodacji (dostosowanie do natężenia ruchu). Sygnalizacje zostaną wyposażone w detekcję dla pieszych i rowerzystów oraz w urządzenia akustyczne.

Po wykonaniu tych prac ZDM przewiduje na przełomie roku wprowadzenie „zielonej fali”, co z pewnością pozwoli na sprawniejsze poruszanie się pojazdów i zmniejszenie tworzących się zatorów w ruchu kołowym.

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl