26°C bezchmurnie

Nowa / stara hala już we wrześniu!

Na początek września planowane jest oddanie zmodernizowanej Hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej 37b należącej do Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota. Cieszy ta informacja gdyż obiekt od lat wymagał porządnego remontu.

W dniu wczorajszym odwiedziłem plac budowy aby na własne oczy przekonać się o postępach w realizacji prac. Już na samym początku usłyszałem: „ Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem” a po obiekcie oprowadził mnie Dyrektor OSiR Jacek Kubaczyk, Kierownik hali Grzegorz Walkiewicz, a także kierownik i pracownicy budowy.

Poprzednio istniejący system wentylacji mechanicznej nie posiadał odpowiedniej wydajności i niestety nie wszystkie pomieszczenia obiektu były wentylowane. Modernizacja systemu pozwoli na poprawę jakości powietrza wewnątrz budynku, usunie przyczyny niszczenia budynku spowodowane złą pracą poprzedniego systemu wentylacji, a przede wszystkim poprawi komfort korzystania z obiektu.

Po wykonaniu modernizacji zmniejszy się poziom hałasu emitowanego przez urządzenia oraz zmniejszy się zapotrzebowanie na ciepło ze względu na zastosowanie rekuperacji w centralach. Co za tym idzie? Będą oszczędności w utrzymaniu obiektu.

W hali przy ul. Nowowiejskiej 37b nastąpiła całkowita wymiana pokrywy dachowej a nowy kolor uzyskał zgodę od konserwatora. Kolory ścian wewnątrz budynku również się zmienią – na jaki? Przekonają się Państwo o tym już niedługo. Koszt całkowity zdania to 1 300 00,00 zł.

Jak zapewne Państwo wiedzą, Hala sportowa OSiR służy jako zaplecze sportowe dla uczniów z zespołu Szkół nr 82 im. St Staszica, VII Liceum Ogólnokształcącego im. J Słowackiego, placówek oświatowych dzielnicy Ochota oraz mieszkańców Warszawy. Jestem pewien że Obiekt w nowej odsłonie przyciągnie mieszkańców Ochoty i przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej. Dla mnie jako samorządowca, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, to priorytet. Na początku września chętnie pokażę państwu efekty. Tymczasem w galerii zdjęcia z aktualnego stanu i postępu prac.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl